7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Dėl pandemijos į internetą persikėlusiame Liubeko kino festivalyje – lietuvių autoriai sieks prizų

LKC inf.
Nr. 38 (1359), 2020-11-06
Kronika
„Šuolis“
„Šuolis“

Lapkričio 4 d. prasidedantis 62-asis Liubeko kino festivalis „Šiaurės šalių kino dienos“ iki paskutinės minutės siekė pakviesti žiūrovus į kino sales, tačiau kaip ir daugelis kitų tarptautinių renginių, šiemet kino teatruose neįvyks – žiūrovai bus kviečiami žiūrėti filmus tik internetinėje festivalio platformoje. Tarp daugiau nei 140 kino istorijų iš Vokietijos, Skandinavijos ir Baltijos šalių – devyni lietuvių filmai.

 

Į konkursinę dokumentinių filmų programą, kurioje viso yra 27 filmai, atrinkti du filmai: ką tik Varšuvos kino festivalyje geriausio dokumentinio filmo apdovanojimą pelnęs Giedrės Žickytės „Šuolis“ (2020) ir bendros ispanų ir lietuvių gamybos dokumentinis filmas „Omarų sriuba“ (2020). Ispanų režisierių Pepe Andreu ir Rafa Molés kūrinio scenarijaus bendraautorius ir koprodiuseris – Arūnas Matelis.

 

Festivalio trumpametražių konkurse šiemet dalyvaus trys lietuviški filmai: Lauryno Bareišos „Atkūrimas“ (2020), Sauliaus Baradinsko „Auksinės minutės“ (2019) ir Vytauto Oškinio „Komisija“ (2019).

 

„Šiaurės šalių kino dienos“ daug dėmesio skiria vaikų ir jaunimo filmų programai. Šiais metais joje bus galima pamatyti vaidybinę Linos Lužytės „Pilį“ (2020), animacinius filmus – Igno Meilūno „Matilda ir atsarginė galva“ (2020) bei Dominykos Adomaitytės ir Vykinto Labanausko „Močiutės blynai“ (2019).

Tarp dvidešimties kino klasikos darbų retrospektyvinėje festivalio programoje bus rodomas šiais metais Lietuvos kino centro restauruotas, 1983 m.sukurta Algimanto Puipos drama „Moteris ir keturi jos vyrai“.

 

Į interneto erdvę persikėlusiame festivalyje bus ir pokalbių kino profesionalams. Vienas jų kvies susipažinti su kino gamybos galimybėmis ir mokesčių lengvatos sąlygomis Baltijos šalyse. Lietuvos patirtimi dirbant su užsienio kino kompanijomis dalinsis Lietuvos kino centro atstovas Deimantas Saladžius ir Vilniaus kino biuro direktorė Jūratė Pazikaitė.

 

Festivalyje dalyvaujantys filmai rungiasi dėl 8 apdovanojimų. Vienas jų – Baltijos šalių prizas, kuris teikiamas Lietuvos kino centro, Latvijos kino centro ir Estijos kino instituto išrinktam ilgametražiui vaidybiniam filmui.

 

„Šiaurės šalių kino dienos“ – vienas seniausių Europos kino festivalių. Jis rengiamas nuo 1956-ųjų ir kasmet pristato per 200 filmų iš Danijos, Estijos, Suomijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos ir Švedijos. Tai vienintelis festivalis ne tik Vokietijoje, bet ir Europoje, kurio programoje – tik Šiaurės Europoje sukurti filmai.

Žymos:
LKC inf.,
„Šuolis“
„Šuolis“