7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Karoliui Kaupiniui – geriausio režisieriaus apdovanojimas Vokietijos festivalyje „goEast“

„M -films“ inf.
Nr. 19 (1340), 2020-05-15
Kronika
Karolis Kaupinis
Karolis Kaupinis

Gegužės 5–11 d. Vokietijos Vysbadeno mieste vykusį „goEast“ filmų festivalį vainikavo apdovanojimų ceremonija, kurioje geriausiu režisieriumi paskelbtas filmo „Nova Lituania“ kūrėjas Karolis Kaupinis. Jubiliejinis dvidešimtasis Centrinės ir Rytų Europos filmų festivalis šiemet pasirinko mišrų būdą programos pristatymui: dalis festivalio įvyko virtualioje erdvėje, o kita dalis renginių dėl pandemijos planuojami kiek vėliau.

 

„Stulbinančiai gražus, nespalvotas klasikinio formato filmas nukelia mus į konkretų laiką ir vietą – į 1938-ųjų Lietuvą, kur artėjančio karo nerimas vienišą politiką priverčia galvoti apie pakaitinės Lietuvos planus kažkur tolimame žemyne. Tarp grotesko ir melancholijos svyruojantis filmas šios istorijos absurdą paverčia universaliu. Jis sukuria siurrealistinę bejėgiškumo ir pažeidžiamumo metaforą, kuri rezonuoja įvairiems laikams ir vietoms – toli už paties filmo ribų“, – taip skamba tarpatutinės žiuri įvertinimas.

 

„Nova Lituania“ kartu su kitais šešiolika  filmų iš Rytų ir centrinės Europos varžėsi pagrindinėje konkursinėje programoje. Geriausio režisieriaus apdovanojimą nuo Vysbadeno miesto Karoliui Kaupiniui skyrė žiuri komisija, kurią Baltijos jūros dokumentinių filmų forumo Rygoje projektų vadovė Zane Balčus, buvęs „Berlinale“ forumo vadovas, žurnalistas ir kritikas Christophas Terhechte, kino prodiuserė Darya Zhuk ir žurnalistė, aktorė ir kino režisierė Nino Kirtadze. Festivalyje iš viso dalyvavo 107 filmai iš 40 šalių. Geriausio festivalio filmo apdovanojimas paskirtas bulgarų režisieriaus Stephano Komanderevo filmui „Rounds“ (Bulgarija, Serbija, Prancūzija, 2019).

 

Paskutiniuosius tarpukario metus vaizduojanti „Nova Lituania“ seka geografijos profesoriaus pastangas įtikinti Lietuvos vyriausybę kuo greičiau sukurti atsarginę valstybę užjūryje ir taip gelbėti šalį nuo artėjančios pražūties. Ore tvyrančią katastrofos nuojautą jaučia tik pagrindinis herojus, kol jo svajone apie galimą rojų žemėje patiki dar vienas žmogus – tuometinis šalies premjeras.

 

„Nova Lituania“ – istoriją, kuri galėjo būti, Lietuvos žiūrovai šalies kino teatruose galės pamatyti iškart jiems atvėrus duris. Filmas jau pripažintas geriausiu Atėnų ir Rygos kino festivaliuose, pelnė specialų „Cineuropa“ apdovanojimą Vilniaus kino festivalyje „Kino pavasaris“. „Nova Lituania“ vaidina Aleksandras Kazanavičius, Vaidotas Martinaitis, Valentinas Masalskis, Rasa Samuolytė, Eglė Gabrėnaitė.

 

Filmo gamybą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras prie LR Kultūros ministerijos. Filmo prodiuserė – Marija Razgutė („M-films“).

Karolis Kaupinis
Karolis Kaupinis
 „Nova Lituania“
„Nova Lituania“
 „Nova Lituania“
„Nova Lituania“
 „Nova Lituania“
„Nova Lituania“
 „Nova Lituania“
„Nova Lituania“