7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Mirė vienas talentingiausių jaunosios kartos tapytojų Jonas Jurcikas

LDS inf.
Nr. 8 (1329), 2020-02-28
Kronika
Jonas Jurcika. A. Žukovo nuotr.
Jonas Jurcika. A. Žukovo nuotr.

Su liūdesiu pranešame, kad š. m. vasario 24 d. mirė vienas talentingiausių jaunosios kartos tapytojų

LDS narys JONAS JURCIKAS (1986-2020)

Atsisveikinimas - vasario 26 d. Saločių Šv. Juozapo bažnyčioje (Pasvalio raj.).

Vasario 27 d. 9.00 val. vyks Šv. Mišios, 14.00 val. - laidotuvės.

Vasario 24 d. anapilin iškeliavo vienas perspektyviausių ir talentingiausių jaunosios kartos tapytojų, Jonas Jurcikas. Menininkas gimė 1986 m. vasario 18 d. Pasvalyje. Baigė Petro Vileišio gimnaziją. 2005 m. įstojo į Vilniaus dailės akademiją, tapybos studijas, kurias sėkmingai baigė 2011 m. įgydamas tapybos magistro laipsnį. 2013 metais kūrėjas įstojo į Lietuvos dailininkų sąjungą ir iš karto aktyviai įsijungė į organizacijos kūrybinę veiklą. Pasak meno doktorantės Jolantos Kyzikaitės, Jono Jurciko magistrantūros studijų laikotarpio darbo rezultatai tapo tikru įvykiu jaunosios Lietuvos tapybos kontekste. Tais pačiais metais J. Jurcikas tapo tarptautinio konkurso ,,Jaunojo Tapytojo prizas" pirmos vietos laureatu. Menininką tapyba visada domino ,, ... stojant į Vilniaus dailės akademiją nebuvo sunku apsispręst. Norėjau studijuoti tik tapybą ir tikslingai to siekiau. Tai nebuvo paskutinės minutės pasirinkimas." Pirmoji Jono Jurciko grupinė paroda ,,Brigada Kormoran" įvyko 2009 m. Vilniaus traukinių stotyje. 2010 m. dalyvavo grupinėje tarptautinėje ,,Zugzwang" parodoje Vilniuje ir 2011 m. Taline, Estijoje.

Taip pat 2011 m. J. Jurcikas dalyvavo grupinėse parodoje ,,Meno celės", ,,GUCIO zaczarowany", 2013 m. ,,Eurostandartai" VDU menų galerijoje ,,101", Kaunas. Tai buvo įspūdinga menininko karjeros pradžia.

Vėliau sekė kitos ne mažiau įdomios asmeninės bei grupinės parodos Lietuvoje ir už jos ribų, originalūs, konceptualūs, verčiantys susimastyti kūriniai. Ne veltui eilę Jono Jurciko kūrinių yra įsigiję Lietuvos ir užsienio kolekcionieriai.

Jono Jurciko atsidavimas, discipliniškumas anksti suformavo savitą menininko braižą, Jono Jurciko kūryba paliko amžiną įspaudą Lietuvos kultūriniame kontekste bei su juo bendravusių žmonių atmintyje.

Lietuvos dailininkų sąjungos vardu reiškiame nuoširdžią užuojautą menininko giminaičiams, kolegoms ir draugams.

 

Žymos:
LDS inf.,
Jonas Jurcika. A. Žukovo nuotr.
Jonas Jurcika. A. Žukovo nuotr.