7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Kijeve vyko pirmosios lietuviško kino dienos

LKC inf.
Nr. 16 (1295), 2019-04-19
Kronika
Kadras iš Almanto Grikevičiaus bei Algirdo Dausos filmo „Jausmai“
Kadras iš Almanto Grikevičiaus bei Algirdo Dausos filmo „Jausmai“

Ukrainoje, Kijeve vyko lietuviško kino dienos. Balandžio 11-14 d. parodyti dvylika lietuviškų šiuolaikinių, kino klasikos ir animacinių filmų. Filmai nemokamai buvorodomi kino teatruose „Lyra“ ir „Dnepro“.

 

Atidarymo vakarą sveikinimo kalbą tarė Lietuvos Respublikos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis, Kijevo savivaldybės administracijos kultūros departamento atstovė Diana Popova, Lietuvos Ambasados Ukrainoje kultūros atašė Ina Kniūrienė, Lietuvos kino centro atstovė Simona Gaidytė, nacionalinių ir tarptautinių projektų koordinatorė Lena Babij iš „Kiev Kino Film“.

 

Marius Janukonis džiaugėsi, kad programą atidarė Manto Kvedaravičiaus filmas „Mariupolis“, bendram projektui suvienijęs lietuvių ir ukrainiečių kino kompanijas. „Ukraina jau penktus metus kariauja ir kartais pasaulis apie tai pamiršta, o pamiršti nereikėtų. Prasidėjus kariniam konfliktui, Lietuva buvo pirmoji šalis pasiūliusi Ukrainai pagalbą, o „Mariupolis“ buvo vienas pirmųjų užsienio filmų, pasakojantis apie konfliktą Ukrainos rytuose,“ – teigė ambasadorius. Filmą susirinkusiems pristatė ir filmo prodiuserė Anna Palenčiuk bei operatorius Viačeslavas Cvetkovas.

 

Lietuviško kino dienose Kijeve taip pat dalyvavo ir su žiūrovais susitiko aktorius Andrius Bialobževskis, pristatęs Eglės Vertelytės filmą „Stebuklas“, programoje rodomus kino klasikos filmus – Arūno Žebriūno  „Velnio nuotaką“ (rež. A. Žebriūnas) ir  Almanto Grikevičiaus bei Algirdo Dausos „Jausmus“ pristatė Sonata Žalneravičiūtė. Kino dienų programoje Kijeve taip pat parodyta Mindaugo Survilos „Sengirė“.

 

Kino teatre „Dnepro“ žiūrovų laukė pažintis su lietuviška animacija – jų dėmesiui pristatyta ryškiausių pastarųjų metų trumpametražių programa: „Kaukai“ (rež. G. Šiaulys), „Virsmas“ (rež. N. Jurevicius), „Pono nakties laisvadienis“ (rež. I. Meilūnas), „Oo!” (rež. M. Valkevičius), „Miškas“ (rež. I. Meilūnas), „Ne ožkoje laimė“ (rež. I. Bereznickas) ir „Paskutinė stotelė – Mėnulis“ (rež. B. Sodeikaitė).

 

Visų lietuviškų filmų seansai Kijevo kino teatruose „Lyra“ ir „Dnepro“ – nemokami ir atviri visuomenei. Lietuviško kino dienas Kijeve rengė Lietuvos kino centras, Lietuvos Ambasada Ukrainoje ir Kijevo kino teatras „Lyra“.

Žymos:
LKC inf.,
Kadras iš Almanto Grikevičiaus bei Algirdo Dausos filmo „Jausmai“
Kadras iš Almanto Grikevičiaus bei Algirdo Dausos filmo „Jausmai“
Kadras iš Mindaugo Survilos filmo „Sengirė“
Kadras iš Mindaugo Survilos filmo „Sengirė“