7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Baigėsi pirmasis „Dramokratijos“ eksperimentų etapas

Rengėjų inf.
Nr. 4 (1283), 2019-01-25
Kronika
AnnaLina Hertzberg. Rengėjų nuotr.
AnnaLina Hertzberg. Rengėjų nuotr.

Pavasarį į penktuosius pjesių skaitymus pakviesiantis šiuolaikinės dramaturgijos festivalis „Dramokratija” baigė pirmąjį etapą – savaitgalį baigėsi kūrybinės dirbtuvės su dramaturge, režisiere ir dramaturgijos konsultante AnnaLina Hertzberg.

 

Visuomet į aktualias problemas dėmesį atkreipianti „Dramokratija” šįsyk ėmėsi dramaturginių eksperimentų teatre trūkumo. Tris dienas geriausio festivalio draugo „Kablio” patalpose vykusiose dirbtuvėse viešnia iš Švedijos drąsino pradedančius dramaturgus ieškoti įvairesnių formų ir bendravimo su žiūrovais būdų.

 

„Kiekvieną dirbtuvių dieną pradėjome rašymo pratimais, kurie išjudina kūrybinį smegenų pusrutulį.  Tikrai šaunu ir puikiai pravers ir po dirbtuvių!”, ateities darbus planavo dramaturgė Irena Kunevičiūtė. Antrąsyk į „Dramokratiją” sugrįžusiai Ivetai Volungevičiūtei itin patiko individualus dėmesys kiekvienam dalyvaujančiam dirbtuvėse ir jų pjesėms. Pirmąsyk festivalyje dalyvaujantis Matas Vildžius išskyrė dirbtuvių tikslingumą – nedidelis kiekis teorinės medžiagos ir pjesių interaktyvumą skatinantys AnnaLinos Hertzberg patarimai iš jos praktikos.

 

Po trijų intensyvių dienų šiek tiek pavargusi AnnaLina Hertzberg džiaugėsi turėjusi galimybę pažinti šiuolaikinius dabartinės Lietuvos dramaturgų balsus. „Nekantrauju sužinoti kaip jiems sekėsi užbaigti pradėtas pjeses. Jei jiems pavyks ir bent viena ar dvi pjesės bus pastatytos teatro scenoje, man tai bus pats geriausias apdovanojimas už tai, ką aš darau.” – atsisveikinant sakė dramaturgė.

 

Pjeses, kurias šiuo metu tobulina dirbtuvių dalyviai bus galima išgirsti nemokamuose penktosios „Dramokratijos” skaitymuose. Šiais metais festivalis vyks balandžio 23–28 dienomis Vilniuje.

 

Sužinokite daugiau dramaturgiškų naujienų sekdami festivalio „Facebook” ir „Instagram” paskyras.

Žymos:
Rengėjų inf.,
AnnaLina Hertzberg. Rengėjų nuotr.
AnnaLina Hertzberg. Rengėjų nuotr.