7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

„Lietuvių kino savaitė“ Varšuvoje kviečia į susitikimus su Lietuvos kinu

LKC inf.
Nr. 38 (1275), 2018-11-23
Kronika
Kadras iš filmo „Sengirė“
Kadras iš filmo „Sengirė“

Penktadienio vakarą Varšuvoje, kino teatre „Iluzjon“ prasidėjo išsamiausias pastarųjų metų Lietuvos kino pristatymo projektas Lenkijoje – atidaryta „Lietuvių kino savaitė“. Šis renginys vainikuoja Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtus metus kine. Į atidarymo vakarą susirinkusi Lenkijos kultūros bendruomenė, kino mylėtojai ir Lenkijoje reziduojančių užsienio atstovybių atstovai dalyvavo šventiniame Mindaugo Survilos dokumentinio filmo „Sengirė“ seanse. Sveikinimo žodį tarė ir Lietuvos Respublikos kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.  

 

„Lietuviško kino savaitė praturtino mūsų šalių valstybingumo atkūrimo 100-mečio jubiliejaus kultūrinių mainų programą. Šis jubiliejus padėjo pajausti, kad esame vienijami ne tik istorinių, bet ir labai stiprių kultūrinių saitų. Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad tęsiama ir plėtojama partnerystė tarp Lietuvos ir Lenkijos kino kūrėjų ir kino industrijos atstovų, aktyviai bendradarbiaujama su Wajdos kino mokykla, padedant Lenkijos specialistams restauruojama lietuviška kino klasika“, – kalbėjo ministrė L. Ruokytė-Jonsson.

 

Daugiau nei tris dešimtis lietuvių filmų apimanti kino retrospektyva – strateginės partnerystės tarp Lietuvos kino centro, LR ambasados Lenkijoje ir Lenkijos nacionalinės filmotekos – audiovizualinio instituto (FINA) rezultatas. Programos kuratorės Sonatos Žalneravičiūtės žvilgsnyje atsidūrė lietuvių kiną reprezentuojantys filmai nuo 1959 m. iki šių dienų, juos išsamiau lenkų publikai pristatys specialiai projektui išleistas leidinys lenkų kalba. Programoje dėmesys skiriamas vaidybinio ir dokumentinio kino klasikai, animaciniams filmams suaugusiesiems ir vaikams, Lietuvą garsinantiems naujausiems dokumentiniams ir vaidybiniams filmams. Programos akcentai – Lietuvą ir Lenkiją bendriems kūrybiniams procesams apjungę filmai: Šarūno Barto „Šerkšnas“, Eglės Vertelytės „Stebuklas“, Andriaus Blaževičiaus „Šventasis“, Kristijono Vildžiūno „Kai apkabinsiu tave“ ir kt.

 

Lietuvos Respublikos kultūros atašė Lenkijoje Rasa Rimickaitė taip pat džiaugėsi „Lietuvių kino savaitės“ pradžia: „Puikaus bendradarbiavimo tarp Lietuvos kino centro ir Lenkijos nacionalinės filmotekos dėka pristatome puikius lietuviškus filmus. Po „Lietuvių kino savaitės“ Varšuvoje lietuviškus filmus pradėsime rodyti ir kituose Lenkijos miestuose, nes daugelis lenkų kultūros institucijų jau išreiškė didžiulį norą supažindinti su lietuviškais filmais taip pat ir savo miestų žiūrovus.“

 

Retrospektyvinės programos ambasadoriais taps svečiai – režisieriai Arūnas Matelis, Mindaugas Survila, su žiūrovais susitiks ir Sonata Žalneravičiūtė, aktorius Andrius Bialobžeskis, scenaristė Teklė Kavtaradzė.

 

„Lietuvių kino savaitė“ – tęstinis Lietuvos ir Lenkijos kino industrijų draugystės projektas, pradėtas dar 2015 m. ir nutiesęs kino bei talentų mainų tiltus Krokuvos, Vroclavo, Gdynės ir Varšuvos kino festivaliuose.

 

Žymos:
LKC inf.,
Kadras iš filmo „Sengirė“
Kadras iš filmo „Sengirė“
„Lietuvių kino savaitės“ leidinys
„Lietuvių kino savaitės“ leidinys