7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

LIII Vilniaus aukciono naujienos

Meno rinkos agentūra
Nr. 26 (1263), 2018-06-29
Kronika

Rugpjūčio 4 d. (šeštadienį) 19 val. A. Mončio namuose-muziejuje (S. Daukanto g. 16, Palanga) įvyks Vilniaus aukciono namų organizuojamas jau LIII meno kūrinių aukcionas.

Šį kartą aukciono rinkinį sudaro 200-ų lotų kolekcija, suskirstyta į temines rubrikas: Labdaros aukcionas: Benas Šarka; Marinistika, pajūris, prieplaukos; Lietuvos dailė; Išeivijos dailė; In Focus: Vytautas Kazimieras Jonynas; Lietuvos grafika; Varia lituanica; Kitų šalių dailė.

Žinoma, Palangoje vykstantis aukcionas tarsi savaime asocijuojasi su jūra, kopomis ir saule. Šie motyvai dominuoja kolekcijos rinkinyje, tačiau ne tik jie diktuoja aukciono vėjo kryptį.

Aukciono vakaras startuos nuo labdaros aukciono, kuriame pristatomos menininko, akcionisto Beno Šarkos guašo improvizacijos. Visos surinktos lėšos už parduotus kūrinius bus skirtos Antano Mončio namams-muziejui paremti.

Marinistinio žanro gerbėjai turės galimybę išvysti chrestomatinius pajūrio peizažus  A. Žmuidzinavičiaus, Č. Janušo, J. Vaičio drobėse. Gausus J. Buračo akvarelių rinkinys, S. Gračiovo Baltijos pakrančių tapyba. Išsiskiria monumentali J. Čeponio drobė su laivų uoste motyvu.

O štai rubrika Lietuvos dailė prasideda nuo ankstyvąjį pavasarį vaizduojančio Petro Kalpoko kūrinio. Tai viena ankstyviausių klasiko drobių, sukurta 1905 m. Miunchene. Kūriniui būdinga melancholiška atmosfera bei secesinis dekoratyvumas.

Jau tradiciškai susiklostė, kad Vilniaus aukciono rubrikoje Išeivijos dailė dominuoja V. Kasiulio, K. Žoromskio, J. Rimšos, P. Domšaičio, A. Galdiko drobės, kurias organiškai papildo P. Gailiaus grafikos darbai iš serijos „Incablock“.

Rubrikoje In Focus dėmesys atkreiptas į grafiko, skulptoriaus, vitražisto ir pedagogo V. K. Jonyno kūrybą. Jūsų dėmesiui pristatomi 10 autoriaus darbų, tarp kurių – ofortai, litografijos, medžio raižiniai, piešiniai tušu.

Rubrikos Lietuvos grafika puslapį atveria S. Romerienės ofortas, I. Kačenauskaitės dokų šurmulio litografijos ir D. Tarabildienės lino raižiniai taip pat  L. Lagausko kūriniai, atlikti autoriaus 7 d-metyje ištobulinta minkštojo lako technika.

Rubrikoje Varia Lituanica kviečiame atkreipti dėmesį į iškirtinę Kriaunų bažnyčios 1888 m. inventorinę knygą,  su Žemaičių vyskupo Mečislovo Leonardo Paliulionio  (1834–1908) Kriaunų bažnyčios vizitacijos ataskaita.

Taip pat  šiame aukcione pristatoma nedidelė, bet rafinuota XIX a. Vakarų Europos antikvaro skiltis, leidžianti mums konstatuoti labai aukštą XIX a. peizažistų profesionalumą.

LIII Vilniaus aukcionas įvyks š. m. rugpjūčio 4 d. (šeštadienį) 19 val. Palangoje, A. Mončio namuose-muziejuje (S. Daukanto g. 16). Aukciono ekspoziciją galima apžiūrėti rugpjūčio 1–4 d. 13–19 val. ten pat.

Aukciono popierinį katalogą galima įsigyti galerijoje „Kunstkamera“ (Ligoninės g. 4, Vilnius), o kūrinius peržiūrėti galima ir internetiniame puslapyje: www.menorinka.lt

Daugiau  informacijos:

Meno rinkos agentūra │Vilniaus Aukcionas │Galerija Kunstkamera
tel. +5 2307 200 │mob. +370 615 29023, +370 685 76500,
el. p. info@menorinka.lt
Tinklapis: www.menorinka.lt
Facebook: Vilniaus aukcionas