7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Oskaro Koršunovo „Žuvėdrai“ – net penki tarptautinio festivalio Torūnėje prizai

 

OKT inf.
Nr. 22 (1083), 2014-06-06
Kronika Anonsai

 OKT/Vilniaus miesto teatro naujausio spektaklio „Žuvėdra“ tarptautinis debiutas buvo daugiau nei sėkmingas. Torūnėje (Lenkija) vykusiame jau 22-ajame tarptautiniame teatro festivalyje KONTAKT spektaklis susižėrė net penkis apdovanojimus. Tai – net pusė viso festivalio apdovanojimų.

Antrą kartą iš eilės Torūnės festivalyje geriausiu režisieriumi pripažįstamas Oskaras Koršunovas. Praeitame festivalyje už geriausią festivalio režisūrą buvo apdovanotas spektaklis „Dugne“.
 
Geriausios aktorės nominacijoje nugalėjo Mašos vaidmenį „Žuvėdroje“ sukūrusi Rasa Samuolytė.
 
Aktoriui Martynui Nedzinskui už jauno rašytojo Konstantino Trepliovo vaidmenį Torūnėje atiteko geriausio jaunojo menininko prizas.
 
OKT/Vilniaus miesto teatro „Žuvėdros“ interpretacijai taip pat atiteko trečioji festivalio premija.
 
Spektaklis tiesiog sužavėjo festivalio publiką. Netylant žiūrovų plojimams abu vakarus aktoriai net šešis kartus sugrįžo į sceną nusilenkti, o vėliau komplimentus priiminėjo ir kiekvienas asmeniškai.
 
Vilniečių „Žuvėdros“ interpretacija nepaliko abejingų ir tarp festivalyje dalyvavusių kritikų bei žurnalistų. Paprastai „Kontakt“ festivalyje po spektaklių vykstančiuose aptarimuose sulaukiama įvairių nuomonių, kartais – netgi labai griežtų ir kategoriškų, tačiau šį kartą kritikai neslėpė susižavėjimo. Tad OKT/Vilniaus miesto teatro „Žuvėdrai“ atiteko ir kritikų bei žurnalistų prizas – jų nuomone, tai buvo geriausias festivalio spektaklis.
 
„Koršunovo „Žuvėdra“ – tai pati didžiausia teatrinių įspūdžių dozė. Čechovo pjesės interpretacija itin moderni, paremta minimalistiniu scenovaizdžiu, be ištaigingų istorinių kostiumų, tačiau taip arti publikos. Kiekvienas aktorius savo charakterį kurią lengvai, išvengiant nereikalingo utriravimo, tačiau įtikinamai. Tai realūs žmonės, besidalinantys savo mažomis ir didelėmis problemomis tiesiog čia, scenoje“, – iš karto po spektaklio rašė kritikė Magdalena Janowska.
 
Tarptautinis teatro festivalis „Kontakt“ Torūnėje – vienas svarbiausių centrinės Europos teatro forumų, vykstantis jau dvidešimt antrą kartą. Dažnam režisieriui tai buvo langas į didžiausius Europos teatrų festivalius.
 
Režisierius Oskaras Koršunovas ir jo teatras festivalyje dalyvauja dar nuo 1991 metų, kur buvo parodytas pirmasis spektaklis „Ten būti čia“. Per festivalio gyvavimo metus jo svečiai galėjo išvysti nemažai ir kitų režisieriaus spektaklių: čia buvo parodyti „Senė 2”, „Vasarvidžio nakties sapnas“, „Vaidinant auką“, „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“ bei „Dugne“. Festivalyje pristatyti ir kitų režisierių darbai: Erico Lacascade „Dėdė Vania“ ir Mariaus Ivaškevičiaus „Malyš“. Tad OKT/Vilniaus miesto teatrui tai buvo jau devintas „Kontakt“ festivalis.
 
Šiemet daugiau nei savaitę trukusiame festivalyje dalyvavo trupės iš Airijos, Vokietijos, Lenkijos, Slovėnijos, Rumunijos, Vengrijos, Latvijos, Serbijos, Olandijos, Italijos bei Lietuvos. Programoje pristatyti tokių Europoje garsių režisierių, kaip Oliver Frljić, Konstantin Bogomolov, Monika Strzępka, Emma Dante, spektakliai. Lietuvai dar atstovavo režisierius Eimuntas Nekrošius.
 
Būtent „Žuvėdra“ uždarys OKT/Vilniaus miesto teatro sezoną Lietuvoje. Birželio 10-11 dienomis spektaklis lankysis Klaipėdoje, o jau birželio 16 dieną publikos lauks Vilniuje, kur atsisveikins su žiūrovais iki rudens.