7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Tyli iškilių menininkų dovana Kauno priemiesčio vaikams

 

Kauno bienalės inf.
Nr. 26 (1040), 2013-06-28
Kronika

Be fanfarų, plojimų ir iškilmingų kalbų Nacionalinės kultūros ir meno  premijos laureatai Nomeda ir Gediminas Urbonai, vieni iš žymiausių pasaulyje šiuolaikinių lietuvių menininkų, nesigarsindami ir nesireklamuodami, tyliai ir kukliai padovanojo savo ypatingą kūrinį Kauno Šančių vidurinei mokyklai. Tai 5,8 x 5,8 x 1.8 m dviejų dalių medinė konstrukcija, panaši į amfiteatrą, skirta vaikų bendravimui, pokalbiams, diskusijoms ir kūrybinei veiklai.

 

Ši surenkama struktūra buvo sukurta ir pagaminta specialiai 2011 metų Maskvos šiuolaikinio meno bienalei.

Nomeda ir Gediminas Urbonai surentė daugiapakopę pakylą, laiptuotą auditoriją, kuri, pasak lietuvių menininkų,  sukonstruota kaip mokyklinis suolas ateities studijoms. Dabar ši struktūra atkeliavo visam laikui į Šančių vaikų aplinką. Besimokantys Kauno Šančių vidurinėje mokykloje bei mokyklos svečiai nuo šiol turės unikalią  bendravimui skirtą erdvę.


Šiuo metu Nomeda ir Gediminas Urbonai gyvena ir dirba JAV, Gediminas dėsto MIT, viename prestižtškiausių JAV universitetų, Nomeda studijuoja doktorantūroje Norvegijoje. Abu menininkai aktyviai kuria ir stebina viso pasaulio meno mėgėjus savo novatoriška kūryba, jie yra laukiami ir kviečiami dalyvauti prestižiškiausiose pasaulio meno parodose.


Į Šančius Nomeda ir Gediminas Urbonai buvo pakviesti tarptautinio meno ir kultūros „Miesto tyrimai: viešumo patirtys. Draugiška zona 4“ projekto organizatorių. Šio projekto veikla pastaruosius 4 mėnesius buvo skirta rajono problemoms spręsti bei Šančių bendruomenės aktyvinimui. Buvo tiriama Šančių kultūros raiška ir jos sąlygos. Projekte dalyvavo 11 menininkų ir miesto teoretikų, kurie paliko šiame rajone savo tyrimų ir darbų pėdsakus.


 Norintieji apžiūrėti Nomedos ir Gedimino Urbonų kūrinį bei kitus Šančiuose paliktus projekto ženklus, kviečiami birželio 24 d. prisijungti prie Šančių ekskursijos, kuri prasidės 19.45 val. pripučiamame laikiname Šančių muziejuje  „Draugiška zona“, pastatytame A. Juozapavičiaus prospekte, priešais Šančių polikliniką.
 

Projekto „Miesto tyrimai: viešumo patirtys. Draugiška zona 4” renginių programa – www.bienale.lt.