7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Paroda „Vasaros skaitiniai“ Cesio meno festivalyje (Latvija)

Tarptautinė šiuolaikinio meno paroda

 

ŠMC inf.
Nr. 26 (1040), 2013-06-28
Kronika
Vadim Fishkin, „Miss Christmas“. 2012 m.
Vadim Fishkin, „Miss Christmas“. 2012 m.

Paroda „Vasaros skaitiniai“ pristato dokumentikos ir fikcijos apraiškas šiuolaikinių menininkų kūriniuose ir tyrinėja šiuolaikinio meno sąveikas su laiko menais, tokiais kaip literatūra, teatras ir kinas. Parodoje ypatingas dėmesys skiriamas originaliems ir paveikiems naratyvams, menininkų gebėjimui savo darbais pasakoti istorijas.

 

Cesio parodoje vadovaujamasi „kompiliavimo“ logika, būdinga populiariems žurnalams, interneto portalams, o taip pat ir knygų klubams bei knygų mylėtojų bendruomenėms, kurių skaitytojams ir nariams siūlomi rekomenduojamų skaitinių sąrašai, ypač artėjant vasarai (ir Kalėdoms). Parodai surinkti kūriniai tarsi sudaro kolekciją ar sąrašą vasaros skaitiniams arba tyrimams. „Vasaros skaitiniai“ skirti Cesio gyventojams ir atostogautojams, plūstantiems į šį mažą Šiaurės Latvijos miestelį kiekvieną kasmetinio festivalio sezoną. Šiemet pirmą kartą Cesio paroda peržengs įprastines savo ribas ir užims ne tik buvusios alaus daryklos pastatą, bet ir išsiplės į įvairias kitas miesto vietas.

 

Kartu pristatant menininkus, kuriančius kiną, performansus, instaliacijas, piešinius ir skulptūras, projektu „Vasaros skaitiniai“ siekiama Cesio meno festivalį įtvirtinti kaip regioninį tarpdisciplinių parodų centrą, kuris įtrauktų ir pritrauktų publiką su skirtingomis kultūrinėmis patirtimis ir interesais.

 

Dalyviai: Sebastian Diaz Morales (Argentina), Virginia Colwell (Meksika), Pavel Braila (Moldavija), Vita Zaman (Lietuva/Austrija), Mindaugas Lukošaitis (Lietuva), Evaldas Jansas (Lietuva), Leonards Laganovskis (Latvija), Ernests Kļaviņš (Latvija), João Penalva (Jungtinė Karalystė), Vadim Fishkin (Slovėnija), Maija Kurševa (Latvija), Ivars Drulle (Latvija), Donatas Jankauskas (Lietuva), Zahra Poonawala (Šveicarija), Žilvinas Landzbergas (Lietuva), Krõõt Juurak (Estija), Dainius Liškevičius (Lietuva).

 

Kuratorius: Kęstutis Kuizinas (Lietuva)

 

Parodą organizuoja Cesio meno festivalis ir Šiuolaikinio meno centras

 

Rėmėjai: Lietuvos ir Latvijos kultūros ministerijos, Kultur Kapitala Fonds (Latvija)

 

Projekto partneris: Nidos meno kolonija

 

 

Vadim Fishkin, „Miss Christmas“. 2012 m.
Vadim Fishkin, „Miss Christmas“. 2012 m.