7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Paskelbti geriausi Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio filmai

Rengėjų inf.
Nr. 3 (1368), 2021-01-22
Kinas Anonsai
„Tarp tavęs ir Milagros“
„Tarp tavęs ir Milagros“

Sekmadienio vakarą Vilniaus trumpųjų filmų festivalio virtualioje apdovanojimų ceremonijoje tarptautinė žiuri paskelbė trumpuosius filmus – nugalėtojus. Tarptautinėje ir nacionalinėje programose šiemet varžėsi 44 filmai iš viso pasaulio ir Lietuvos. Paskelbus geriausiuosius, festivalis toliau tęsiasi iki sausio 19 d., o jį papildo speciali nugalėtojų programa, namų kino platformose besisuksianti dar ilgiau – iki sausio 24–osios.

 

Geriausiu 14–ojo festivalio vaidybiniu trumpuoju filmu žiuri paskelbė režisierės Marianos Saffon kūrinį „Tarp tavęs ir Milagros“ (rodomas festivalio programoje „Galva į sieną“). „Filmas jautriai ir įtaigiai užfiksuoja puikiai vaidinančią jauną pagrindinę veikėją jos paauglystės viršūnėje. Visą šio pasakojimo svorį sudaro tik jos vidinis pasaulis ir reakcijos į nedideles asmenines neteisybes, prieštaraujančias ją supančiai ekonominei nelygybei ir sudėtingai realybei – tai puikiai perteikiakartu ir  artėjančio brendimo trivialumą, ir intensyvumą. Už šią įžvalgią, įtikinančią ir nuostabią istoriją scenarijaus autoriai ir režisierė nusipelno pagyrų“, –  per virtualią apdovanojimų ceremoniją sakė žiuri nariai.

 

Geriausio dokumentinio filmo apdovanojimą pelnė režisierių Carlos Simón ir Domingos Sotomayor filmas „Korespondencija“ (programa „Artumo beieškant“). Pasak žiuri,  „gražūs ir poetiški dviejų kino kūrėjų apmąstymai apie kiną, šeimą, paveldėjimą ir motinystę rodomi politinės suirutės fone. Šis kantrus ir intymus dviejų menininkių dialogas mums leidžia pamatyti, kaip jos formuoja viena kitos kūrybą. Prasmingas ir nesenstantis pokalbis“.

 

Režisieriaus Adrieno Mérigeau t filmas „Genius Loci“ (rodomas programoje „Galva į sieną“) buvo pripažintas geriausiu festivalio animaciniu filmu. „Savo užburiančia animacija režisierius erdvės sampratą valdo  kaip reta meistriškai. Tvirtai ausdamas pasakojimo ir vaizdų sluoksnius, jis nuveda į gluminančią, bet nepaprastai įtraukiančią kelionę į sudėtingą veikėjos pasąmonę ir paverčia išlaisvinančios transformacijos liudininkais“, –sakė žiuri nariai.

 

Geriausiu lietuvišku trumpametražiu filmu tapo Lauryno Bareišos „Atkūrimas“ (galima pamatyti pirmojoje nacionalinėje festivalio programoje). „Meistriškas ir įtraukiantis pasakojimas, komentuojantis vyriškumą ir lyčių vaidmenis, su makro ir mikro agresijomis ir juodąja komedija, pasirodančia netikėtame filmo naratyvo posūkyje. Taupūs, bet daug atskleidžiantys dialogai įrodo, kad jaunas režisierius įvaldė žanrą ir gerai dirba su aktoriais“, – sakė tarptautinės žiuri nariai.

 

Specialiojo žiuri paminėjimo šiemet nusipelnė net du – lietuvių ir rusų kūrėjų – filmai. Alexo Jevstignejevo filmas „Auksinės sagos“ (programoje „Ne fake news“) komisijos pagyrų nusipelnė už drąsą ir jautrumą: „Šis filmas jautriai kviečia įsivaizduoti jaunų veikėjų pasaulį. Be baimės rodoma, kokį destruktyvų poveikį Rusijos valdžia daro jaunimui ir jų emocijoms.“ 

 

Specialųjį žiuri paminėjimą taip pat gavo Vytauto Katkaus „Kolektyviniai sodai“ (rodoma antrojoje nacionalinėje programoje): „Tingią vasaros dieną vykstanti istorija apie karstelėjusius tėvo ir sūnaus santykius pasakoja apie autoritetus, krizę ir lūkesčius, kurie niekad nebus išpildyti“, – per apdovanojimų ceremoniją sakė  žiuri nariai.

 

Vilniaus trumpųjų filmų festivalio konkursinių programų filmus stebėjo ir vertino tarptautinė žiuri: Glazgo trumpametražių filmų festivalio vadovė Sanne Jehoul, animacijos prodiuserė iš Lenkijos Zofia Jaroszuk ir Europos kino akademijos apdovanojimui nominuotas lietuvių kino režisierius ir scenaristas Jurgis Matulevičius.

 

14–asis Vilniaus tarptautinio trumpųjų festivalis vyksta iki sausio 19 d., o nuo sekmadienio jį papildo speciali festivalio nugalėtojų programa, sudaryta iš 4 nugalėjusių filmų. Festivalio programas galima žiūrėti „ŽMONĖS Cinema“, „Telia“ ir „Skalvijos“ namų kino platformose, o programą „Europos istorijos“ – LRT mediatekoje. Informaciją apie programas ir filmus galima rasti adresu www.filmshorts.lt.

Žymos:
Rengėjų inf.,
„Tarp tavęs ir Milagros“
„Tarp tavęs ir Milagros“
„Korespondencija“
„Korespondencija“
„Auksinės sagos“
„Auksinės sagos“