7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

„Nepatogus kinas“ provokuoja: nesigilink į problemas ir gauk už tai taškų

Rengėjų inf.
Nr. 34 (1355), 2020-10-09
Kinas Anonsai

Spalio 7 d. virtualios kino salės duris atversiantis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ šiemet kviečia pagalvoti, kur baigiasi asmeninė nauda ir prasideda asmeninė atsakomybė? „Rinkimų metu parduok savo balsą ir gauk 500 taškų“, „Neskaityk partijų programų ir gauk 250 taškų“, „Rink kandidatus pagal grožį ir gauk 200 taškų“, „Bambėk, kad po rinkimų niekas nepasikeis ir gauk 150 taškų“ – provokuoja festivalio kampanija.

 

„Nepatogus kinas“ kasmet kviečia kalbėtis apie tai, kas svarbu, o šiemet ypatingą dėmesį skiria pilietiškumui ir demokratijai, nes, pasak organizatorių, 2020-ieji savaime padiktavo pagrindinę temą. „Ruošdamiesi festivaliui pajutome, kad tai bus ypatingi metai ne tik dėl pandemijos. Tarptautinis politinis kontekstas – rinkimai JAV, Lietuvoje, Lenkijoje, Baltarusijoje – tarsi savaime nurodė, kad dabar ypač svarbu pasikalbėti apie demokratiją. Ji susiduria su iššūkiais visame pasaulyje ir, regis, patiria krizę. Ką ji mums reiškia? Ar rinkdamiesi savo atstovus galvojame apie asmeninę naudą, ar priimame tai kaip kolektyvinę atsakomybę?“, – klausia festivalio vadovas Gediminas Andriukaitis.

 

Demokratijos pagrindas – stipri pilietinė visuomenė, tad „Nepatogus kinas“ kviečia kalbėtis ir apie pilietiškumą bei bendruomeniškumą. „Kasdien į asmenines sąskaitas renkame menamus „taškus“ ir naudas – kuriame gražesnę ir patogesnę kasdienybę. Šių metų kampanija skatiname iš naujo įvertinti kiekvieną tokį pelnomą „tašką“ ir pasvarstyti apie alternatyviuosius kaštus, juk kažkur yra riba, kur turėtų baigtis asmeninė nauda ir prasidėti „mes“ – visuomenė, o kartu ir asmeninė atsakomybė jai. Juk būtų nepalyginamai ramiau ir patogiau užsimerkti prieš tam tikras problemas, bet jei taip pasielgtumėme visi, ar jos tikrai pradingtų?“ – svarsto festivalio rinkodaros ir komunikacijos vadovė Daiva Gylytė.

 

Nepatogius klausimus nepaliauja kelti festivalio filmų herojai ir diskusijų dalyviai. Spalio 7-18 d. vyksiantis „Nepatogus kinas“ šiemet bus išskirtinis – festivalio programa ir didžioji dalis jį lydinčių renginių vyks virtualioje erdvėje. Festivalio tinklalapis taps vartais į virtualią kino salę – čia išsirinkę filmą, žiūrovai galės jį žiūrėti patogiu laiku. Visa festivalio programa pirmą kartą bus prieinama visoje Lietuvoje vienu metu, o siekiant dar labiau didinti festivalio prieinamumą tiems žiūrovams, kurie neturi techninių ar finansinių galimybių filmus žiūrėti namie, organizatoriai kvies juos nemokamai pamatyti daugiau nei 160 bibliotekų.

 

Apie „Nepatogų kiną“

 

„Nepatogus kinas“ – nuo 2007 m. kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis. Tai yra nekomercinis renginys, siekiantis kurti erdvę žmogaus teisių, politikos, socialinės atsakomybės, tvarumo temoms, supažindinti visuomenę su pasaulinėmis aktualijomis, skatinti būti sąmoningiems ir kritiškiems. Festivalio metu pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais. Vienas pagrindinių festivalio rėmėjų – Lietuvos kino centras.

Žymos:
Rengėjų inf.,