7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

„Nepatogus kinas“ šiemet kvies į virtualią kino salę ir alternatyvias erdves

Rengėjų inf.
Nr. 28 (1349), 2020-08-28
Kinas Anonsai
Festivalio „Nepatogus kinas“ apdovanojimai
Festivalio „Nepatogus kinas“ apdovanojimai

Pandemijai visame pasaulyje koreguojant kino premjerų ir festivalių planus, „Nepatogaus kino“ organizatoriai keičia festivalio formatą ir džiaugiasi, kad šiemet filmai ir renginiai bus prieinami visiems Lietuvos žiūrovams. 14-asis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis spalio 7–18 d. per šalį keliaus virtualiai, o žiūrovai įspūdžiais galės dalintis po seansų pasilikę virtualioje kino salėje.

 

„Šiemetinis „Nepatogus kinas“ bus ypatingas ir išskirtinis. Supratę, kad viruso sukelti ribojimai dar ilgai nesitrauks, festivalį išrandame iš naujo. Šį kartą su pilna programa pasieksime visus Lietuvos gyventojus vienu metu. Festivalio filmai ir renginiai bus prieinami visiems kinu ir aktualijomis besidomintiems Lietuvos žiūrovams“, – sako festivalio „Nepatogus kinas“ direktorius Gediminas Andriukaitis.

 

„Nepatogaus kino“ tinklalapis šiemet taps vartais į virtualią kino salę – čia išsirinkę filmą, žiūrovai bus nukreipiami į platformą, kur galės jį žiūrėti patogiu metu. Įsigijusieji festivalio pasus galės tiesiogiai naršyti virtualioje kino salėje ir žiūrėti bet kuriuos norimus filmus. Nemaža dalis seansų ir renginių bus transliuojami realiu laiku, kviečiant žiūrovus juos stebėti drauge ir įsitraukti į temines diskusijas ir pokalbius su filmų kūrėjais ar herojais.

 

„Kvietimas pokalbiui – viena iš svarbiausių festivalio misijų, tad „Nepatogaus kino“ filmai žiūrovus dažniausiai palieka su klausimais, kuriuos norisi garsiai su kuo nors aptarti. Žinojome, kad nusprendę persikelti į virtualybę, šią svarbią dalį privalome išsaugoti. Todėl kiekvieną festivalio dieną nustatytu laiku rengsime bendras filmų peržiūras ir aptarimus. Prie realiu laiku vyksiančių seansų prisijungs režisieriai ir filmų herojai, su kuriais žiūrovai galės bendrauti tiesiogiai. Nebeliks erdvės ir vietos ribojimų – viskas tampa prieinama net ir atokiausiame Lietuvos kampelyje gyvenantiems žiūrovams“, – sako G. Andriukaitis.

 

„Nepatogus kinas“ kasmet rengia diskusijas su ekspertais ir žmogaus teisių aktyvistais. Šie renginiai taip pat vyks iš dalies virtualiai – tiesiogines jų transliacijas žiūrovai galės stebėti festivalio „Facebook“ paskyroje. Festivalio koordinatorė Judita Ragauskaitė pabrėžia, kad iškilus palankioms aplinkybėms, festivalis taip pat planuoja surengti ir neįprastų gyvų kino seansų: „Nusprendėme ir gyvus renginius planuoti netradicinėse kino erdvėse, tematiškai susijusiose su konkrečiais filmais.“

 

Dar viena šiemetinio „Nepatogaus kino“ naujovė – galimybė nemokamai žiūrėti filmus ir virtualiai dalyvauti renginiuose daugiau nei 160 šalies bibliotekų. „Visąlaik stengiamės būti prieinamiausias festivalis Lietuvoje, nes tikime, kad mūsų atrinktus filmus turi pamatyti kuo daugiau žmonių. Tad partnerystė su bibliotekomis leis pasiekti mažiausias bendruomenes bei žmones, neturinčius prieigos prie kompiuterio, interneto ar finansinių galimybių įsigyti virtualų filmo „bilietą“, – sako G. Andriukaitis.

 

„Nepatogus kinas“ šiemet žiūrovams pasiūlys daugiau nei 50 filmų. 14–ojo tarptautinio žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalio programa bus paskelbta rugsėjo 24 d. puslapyje www.nepatoguskinas.lt.

 

Žymos:
Rengėjų inf.,
Festivalio „Nepatogus kinas“ apdovanojimai
Festivalio „Nepatogus kinas“ apdovanojimai