7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Karantino metu – nuotolinės kino klasikos pamokos Lietuvos mokiniams

LKC inf.
Nr. 13 (1334), 2020-04-03
Kinas Anonsai
Inga Mickytė Arūno Žebriūno filme „Gražuolė“
Inga Mickytė Arūno Žebriūno filme „Gražuolė“

Balandžio mėnesį, dėl karantino Lietuvos moksleiviams mokantis nuotoliniu būdu namuose, Lietuvos kino centras inicijuoja projektą „Nuotolinės kino klasikos pamokos“ mokytojams, dėstantiems 5–12 klasių moksleiviams. Projektui buvo atrinkti 4 lietuviški filmai, kurie galės būti taikomi literatūros, dorinio, pilietinio ugdymo, užsienio kalbų, istorijos, psichologijos, meninio ugdymo pamokose.

 

Nuotolinės pamokos yra Lietuvos kino centro įgyvendinamos programos „Kino edukacijos ugdymo bazė“ dalis. Ilgametis projektas skatina moksleivius, pasitelkus lietuviškus filmus, suprasti skirtingas disciplinas, mokytis audiovizualinio raštingumo, o pedagogus – naudotis kinu kaip informacijos šaltiniu, ne tik kaip pagalbine vaizdine priemone.

 

„Nuotolinių kino klasikos pamokų“ poreikis karantino metu buvo nustatytas apklausus „Kino edukacijos ugdymo bazės“ veikloje dalyvaujančius pedagogus. Į šią iniciatyvą atsiliepė net 419 mokytojai, iš kurių 408 atsakė, kad naudotųsi tokia galimybe.

           

Nuo balandžio 1 d. pradedanti veikti programa kiekvienai iš keturių audiovizualinių pamokų skirs kelias dienas. Mokiniams bus sudaroma atskira, laikina saugi filmo prieiga su specialiu slaptažodžiu.

 

Nuotolinių kino klasikos pamokų tvarkaraštis:

Balandžio 1–7 d. „Gražuolė“ (rež. Arūnas Žebriūnas, 1969, 63 min.).

Balandžio 6–10 d. „Velnio nuotaka“ (rež. Arūnas Žebriūnas, 1974, 78 min.);

Balandžio 20–24 d. „Maža išpažintis“ (rež. Algirdas Araminas, 1971, 77 min.);

Balandžio 23–30 d. „Vaikai iš Amerikos viešbučio“ (rež. Raimundas Banionis, 1990, 93 min.).

 

Mokytojai prisijungti prie nuotolinių kino klasikos pamokų gali užsiregistravę ir prisijungę prie „Kino edukacijos ugdymo bazės“, kur specialioje „Kino edukacijos ugdymo bazė. Filmai ir metodinės medžiagos“ skiltyje „Nuotolinės kino klasikos pamokos“ bus galima rasti pedagogams prieinamus filmus, jų metodines priemones ir filmų nuorodas su slaptažodžiais, kuriuos mokytojai galės išsiųsti mokiniams (kiekvienas filmas bus prieinamas tik nurodytu pamokos metu).

 

Registracija ir prisijungimas prie sistemos: http://bit.ly/KEUBregistracija

Žymos:
LKC inf.,
Inga Mickytė Arūno Žebriūno filme „Gražuolė“
Inga Mickytė Arūno Žebriūno filme „Gražuolė“
 Kadras iš Algirdo Aramino filmo „Maža išpažintis“
Kadras iš Algirdo Aramino filmo „Maža išpažintis“