7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Kauno kino festivalį atidarys Kanuose apdovanotas filmas „Turbūt tai rojus“

Nr. 28 (1307), 2019-09-13
Kinas Anonsai
Kadras iš filmo „Turbūt tai rojus“
Kadras iš filmo „Turbūt tai rojus“

Tarptautinis Kauno kino festivalis rugsėjo 26 d. – spalio 6 d. dvyliktą kartą grįžta su programa, kurioje kaip niekad gausu tarptautinės kino bendruomenės pripažintų filmų. Vienas tokių – festivalį atidarantis Palestinos režisieriaus Elia Suleimano satyrinis filmas „Turbūt tai rojus“ („It Must Be Heaven“, Prancūzija, Kataras, Vokietija, Kanada, Turkija, Palestina, 2019), kuris rugsėjo 26 d. 19 val. bus rodomas Kauno kultūros centro Didžiojoje salėje.

 

Elia Suleimanas – iš Palestinos kilęs režisierius, drąsiai ir satyriškai kalbantis apie Palestinos situaciją ir dažnai kino kritikų lyginamas su Busteriu Keatonu ir Jacques‘u Tati. Garsiausias jo filmas „Dieviškas įsikišimas“  2002 m. Kanuose buvo apdovanotas Žiuri prizu. Filmas „Turbūt tai rojus“ –  Suleimano sugrįžimas į didžiuosius kino ekranus po dešimties metų pertraukos.

 

Šiemet Specialiuoju Kanų žiuri prizu apdovanotame filme režisierius tęsia pokalbį apie jau ne vienerius metus jį dominančias temas: klasių ir ekonomikos atotrūkį, migraciją, nerimą ir smurtą. Pagrindinis filmo veikėjas, palestinietis, kurį vaidina pats Suleimanas, keliauja stebėdamas supančio pasaulio absurdą ir neįtikėtiną chaosą. „Turbūt tai rojus“ herojus keliauja į Paryžių ir Niujorką, norėdamas savo akimis įsitikinti, ar tikrai visame pasaulyje viskas taip pat keista ir sudėtinga kaip namuose.

 

E.Suleimanas pasirodo visose scenose, tačiau filme ištaria vos keturis žodžius. Paklaustas, iš kur jis kilęs, atsako: „Nazaretas“, o tada paaiškina: „Aš esu palestinietis“. Likusį laiką viską pasako Suleimano žvilgsnis. Kalbėdamas apie tautinę tapatybę ir tiesiogiai nesikišdamas į Izraelio ir Palestinos konfliktą,.Suleimanas klausia, ką reiškia būti palestiniečiu? Ar kitapus tvoros žolė yra žalesnė? Pasak režisieriaus, „šis filmas kalba apie diskriminaciją, apie pažeminimus dėl odos spalvos, versdamas prisiminti istoriją ir kolonizacijos laikus“, – priduria jis.

 

Tarptautinis Kauno kino festivalis šiemet vyks rugsėjo 26 – spalio 6 dienomis Kaune (Kauno kultūros centre, kino centre „Romuva“ ir kino teatre „Cinamon“), spalio 3–6 dienomis Vilniuje, spalio 11–13 dienomis Klaipėdoje ir Šiauliuose, o spalio 11 d. Ukmergėje.

Žymos:
Kadras iš filmo „Turbūt tai rojus“
Kadras iš filmo „Turbūt tai rojus“