7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Ar įmanoma Lietuvoje sukurti pasaulinio lygio serialą

Nr. 11 (1248), 2018-03-16
Kinas Anonsai

Diskusijos apie filmų platinimą, pokalbiai apie inovacijas kino industrijoje, televizijos ir kino bendradarbiavimą, nauji kino verslo modeliai, projektų pristatymai, susitikimai su kūrėjais ir garsiausių kino verslo profesionalų paskaitos – festivalis „Kino pavasaris“ jau devynerius metus neįsivaizduojamas be kasmet jo metu vykstančios kino industrijos konferencijos „Meeting Point – Vilnius“ Šiais metais konferencija audiovizualinio sektoriaus profesionalus suburs kovo 27–29 dieną.

 

Tradiciškai pirmoji konferencijos diena (kovo 27 d.) skirta šalies kino industrijai. Kaip ir kasmet bus apžvelgta Lietuvos kino rinkos situacija, kalbama apie komercinio ir autorinio kino platinimą, vieningą skaitmeninę kino platformą Baltijos šalyse. Dar viena įdomi ir daugybę skirtingų nuomonių iššaukianti „Zero Day“ tema – ar įmanoma Lietuvoje sukurti pasaulinio lygio serialą televizijai? Kokių sąlygų tam reikia ir kodėl Lietuvoje iki šiol tokie serialai nėra kuriami?

 

Kovo 28-ąją konferencijos dalyvių laukia įdomios kino industrijos profesionalų paskaitos. Apie turinio licencijavimą skaitmeninėse platformose kalbės tarptautinio turinio konsultantė, „Rights Stuff“ steigėja Wendy Benfeld. Tai gerai žinoma konsultantė, padedanti jauniems, talentingiems kūrėjams prasiveržti į skaitmenines medijas, interneto platformas. Dvidešimties metų patirtis leidžia jai atrasti nišinius filmus, kurie tampa sėkmingais kino festivaliuose, randa savo auditoriją skirtingose medijose.

 

Lektorius, moderatorius, rašytojas Christianas Have’as – vienas svarbiausių Danijos balsų viešose diskusijose apie meną ir kultūrą. Viešųjų ryšių agentūros įkūrėjas ir vadovas yra dirbęs ir su pradedančiais garsėti menininkais, ir su ryškiausiomis pasaulio žvaigždėmis. Jo agentūros klientų sąraše – „Disney“, „Universal“ („Universal Music Group“), „Zentropa Productions“, „Europos kino akademija“ ir „20th Century Fox“. Vilniuje Have’as atskleis, kaip viešinti filmą, kad jis taptų ne tik sėkmingu, bet ir pelningu.

 

Apie kino festivalių strategijas konferencijoje kalbės daugiau nei 25 metų patirtį turinti festivalio strategė, planavimo ir tikslinės reklamos asė, garsių kino festivalių programos sudarytoja bei direktorė, dabar – tarptautinio Sietlo dokumentinių ir naratyvinių filmų festivalio forumo „New Works-in-Progress Forum“ kuratorė Kathleena McInnis.

 

Prieš dvidešimt metų Kanadoje „Ideal Filmworks“ įkūrusi, prodiusere dirbanti Linda Beath dažnai prižiūri rinkodaros ir reklamos kampanijas, rengia strategines planavimo sesijas Europos filmų kūrimo įmonėms. Vilniuje ji apžvelgs naujausius kino verslo modelius. Xavieras Henry-Rashidas – pardavimų agentas iš „Film Republic“ – pasakos apie nuolat besikeičiančius filmų pardavimų agento darbo metodus.

 

„Mums svarbūs jauni kūrėjai, kuriems konferencija yra puiki proga, neišvažiuojant iš Lietuvos, susipažinti su naujausiomis kino tendencijomis, prisistatyti, o gal net pradėti savo filmo tarptautinę karjerą, – sako konferencijos vadovė Rita Stanelytė. – Garsaus režisieriaus sukurtą filmą parduoti paprasta, niekam nežinomo kūrėjo darbą pristatyti reikia išmonės ir žinių. Konferencijoje stengiamės sekti naujausias kino industrijos tendencijas, siekiame, kad dalyviai gautų naudingų praktinių patarimų, o įkvėpimo jie pasisems iš festivalio filmų.“

 

Į Vilnių atvykusiems užsienio kino festivalių programų sudarytojams, agentams, prodiuseriams ir  platintojams konferencijoje bus pristatyti nauji projektai.

 

Užsienio ekspertai ir šiemet išrinks tris projektus, kurie įgis teisę filmo ištrauką parodyti prestižinio Kanų kino festivalio industrijos mugėje „Marche du Film“, specialioje programoje „Vilnius Goes to Cannes“. Pristatymų nugalėtojai bus apdovanoti ir Vilniaus kino klasterio kartu su kompanijomis „Madstone“ ir „Roofsound“ įsteigtais postprodukcijos prizais bei „Baltic View“ ir „Noir Lumiere“ įsteigtu kino viešinimo prizu.

 

Užsienio svečiai galės dalyvauti ir uždarose šiuo metu kuriamų, tarptautinio potencialo turinčių lietuvių režisierių filmų peržiūrose. Jiems bus parodyti vystymo stadijoje esantys Giedrės Žickytės, Manto Kvedaravičiaus, Igno Jonyno, Linos Lužytės bei kitų kino kūrėjų filmai, taip pat Lietuvos prodiuserių kuriami bendros gamybos darbai, kuriuos režisuoja rusas Ivanas Tverdovskis bei latvė Laila Pakalnina.

 

„Meeting Point – Vilnius“ vyks Vilniuje, „Kempinski Hotel Cathedral Square“, kovo 27–29 dienomis.

 

Patekti į konferenciją galima įsigijus festivalio arba tik industrijos renginio akreditaciją. Plačiau: http://kinopavasaris.lt/lt/akreditacija

Žymos: