7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Pirmieji „Kino pavasario“ apdovanojimai

 

Pagal „Kino pavasario“ inf.
Nr. 13 (1027), 2013-03-29
Kinas Anonsai
„Bomba“
„Bomba“

 

Šį antradienį, kovo 26 d., 18-ojo festivalio „Kino pavasaris“ ir Lietuvos kino centro „Titanike“ surengtame Lietuvos kino industrijos vakare įtekti pirmieji Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ apdovanojimai geriausiam studentiškam filmui ir žiūrovų simpatijų prizas geriausiam lietuviškam filmui. Nugalėtojus sveikino nacionalinio kino kūrėjai ir svečiai iš užsienio.
 
„Tradiciškai per „Kino pavasarį“ į šį vakarą susirenka Lietuvos kino kūrėjai. Džiaugiuosi, kad jūsų kasmet čia vis daugiau, galime drauge pasidžiaugti nacionalinio kino vaisiais, įvertinti ir paskatinti kurti toliau. Linkiu gerų idėjų ir sėkmingo jų įgyvendinimo ateityje“, – vakaro svečius sveikino festivalio „Kino pavasaris“ direktorė Vida Ramaškienė.
 
Prieš pradedant teikti pirmuosius 18-ojo festivalio „Kino pavasaris“ apdovanojimus, sveikinimo žodį tarė ir Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas: „Visą dieną kalbėjome apie krizę ekonomikoje, analizavome jos įveikimo būdus ir dabar atvykome į vietą, kuri taip pat gana kinematografiška. Tikiuosi, kad čia rasite naujų kontaktų, susitiksite su senais bičiuliais ir prisidėsite prie to, kad kino industrija toliau gyvuotų ir atidarytų kelius į pasaulį.“
 
Šiemet pirmą kartą apdovanotas geriausias studentiškas filmas. Žiuri, kurį sudarė režisieriai Šarūnas Bartas, Donatas Ulvydas bei kino ir dailės kritikė Laima Kreivytė, nusprendė, kad paskatinamojo prizo jaunajam kūrėjui labiausiai vertas Lietuvos muzikos, teatro ir kino akademijos studentas Robertas Nevecka ir jo filmas „Bomba“. Geriausiu debiutantu išrinktas režisierius savo filme pasakoja dviejų berniukų, radusių miške seną nesprogusią granatą, istoriją. 
 
Festivalio žiūrovai išrinko žiūroviškiausią 18-ojo „Kino pavasario“ lietuvišką filmą. Apdovanojimas atiteko Gabrielės Urbonaitės „Plaukikei“. Ji pasakoja dviejų didelio amžiaus skirtumo nepaisančių plaukikių istoriją, kartu įveiktas baimes ir skausmingą likimą.
 
Tradiciškai Lietuvos kino industrijos vakaro metu skiriami pirmieji festivalio apdovanojimai. Kovo 28 d. bus paskelbti svarbiausių Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ apdovanojimų nugalėtojai, tarp kurių – konkursinės programos „Nauja Europa – nauji vardai“ ir „Trumpo konkurso“ nugalėtojai, geriausia metų kino aktorė, daugiausiai festivalio žiūrovų simpatijų pelnęs filmas. 

 

„Bomba“
„Bomba“