7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Kristinos Buožytės filmo „Aurora“ premjera – Lietuvoje ir Amerikoje

 

Pagal platintojų inf.
Nr. 42 (1010), 2012-11-23
Kinas Anonsai
„Aurora“
„Aurora“

 

Po festivalius keliaujanti fantastinė Kristinos Buožytės drama „Aurora“ netrukus pasieks kino teatrų žiūrovus šiapus ir anapus Atlanto. Sausio mėnesį filmą pradės rodyti Lietuvos ir JAV kino teatrai.
 
„Aurora“ pasakoja apie sudėtingą mokslinį eksperimentą: tyrėjai stengiasi užfiksuoti ir perduoti informaciją tarp dviejų žmonių smegenų ląstelių jiems realiai vienas kito nepažįstant. Šiame tyrime dalyvaujantis jaunas vyras Lukas (Marius Jampolskis) ir į eksperimentą įtraukta komos ištikta mergina Aurora (Jurga Jutaitė) patiria stulbinantį nuotykį. Režisierė Kristina Buožytė sako filmu norėjusi išsiaiškinti aistros ir meilės prigimtį, taip pat kiek žmonių santykiams turi įtakos kūniškas bendravimas, gal meilei reikia tik fantazijos? Sitges festivalyje Ispanijoje filmas pelnė geriausio šių metų Europos fantastinio filmo apdovanojimą, Amerikos „Fantastic Fest“ festivalyje Ostine gavo geriausio filmo, režisierės, scenarijaus ir aktorės prizus. Karlovi Varų festivalyje Čekijoje „Aurora“ apdovanota specialiuoju  programos „East of West“ prizu.
 
Filmo teises įsigijusi JAV kompanija „Artsploitation“ nuo sausio pradeda filmą rodyti Amerikos kino teatruose. „Aurora“, užsienyje žinomas „Vanishing Waves“ pavadinimu, pirmiausia pasieks Los Andželo ir Niujorko kino teatrus.
„Buožytė – drąsi kūrėja jau vien todėl, kad sumanė sukurti pirmąjį mokslinės fantastikos filmą Lietuvoje. (...) Mokslinės fantastikos formatas pasiteisino ir todėl, kad režisierė sugebėjo vizualizuoti kitokią erdvę. Dažnas mūsų nori pabėgti į fantazijų ar svajonių pasaulį, kuriame viskas gali būti taip, kaip susiplanavome. (...) Filmas turi daug sąsajų su Andrejaus Tarkovskio „Soliariu“, Stanley Kubriko „2001: Kosmine odisėja“ ar net Davido Lyncho filmais. Šifruoti šias užuominas – malonu“, – žurnale „Kinas“ apie filmą rašė kino kritikė Santa Lingevičiūtė.
 
„Aurora“ – antrasis K. Buožytės filmas. Režisierės debiutas „Kolekcionierė“ buvo apdovanotas „Sidabrine gerve“ geriausiam 2008-ųjų lietuviškam filmui.
 
Kelionę per festivalius vis dar tęsiantis filmas nuo sausio 4 d. pagaliau bus rodomas ir Lietuvos kino teatruose. 2013 m. sausio 4 d. filmas pasieks Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Alytaus, Ukmergės ir Rokiškio kino sales.

 

„Aurora“
„Aurora“