Kinas

Savaites filmai

iliustracija
„Elegija“

Elegija ***

Vieno geriausių šių dienų amerikiečių rašytojų Philipo Rotho romano „Mirštantis žvėris“ motyvais sukurtas filmas pasakoja aistringą ir tragišką meilės istoriją. Septyniasdešimtmetis profesorius, intelektualas Davidas Kepešas (Ben Kingsley) įsimyli gražuolę studentę. Konsuela (Panelope Cruz) yra kilusi iš Kubos, ji siekia žinių ir nori būti savarankiška. Vyriškį trikdo Konsuelos jausmai, jis vis dar nėra pasirengęs nuolatiniam ryšiui. Konsuela sugrįš pas Kepešą po kelerių metų, sužinojusi apie sunkią savo ligą. Režisierė Isabel Coixet dažnai renkasi išbandymą liga išgyvenančias herojes. Šiame filme vėl skambės melodramatiškos gaidos. Taip pat vaidina Dennis Hopperis, Patricia Clarkson, Peteris Sarsgaardas, Deborah Harry (JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas)

Elitinis būrys ***

Šiemet Berlyno kino festivalio „Auksiniu lokiu“ apdovanotas brazilų režisieriaus Jose Padilhos filmas nukelia į 1997-ųjų Braziliją. Šalis rengiasi priimti popiežių Joną Paulių II. Elitiniai policijos būriai, kovojantys su organizuotu nusikalstamumu, turi „išvalyti“ nuo nusikaltėlių vietas, kuriose lankysis popiežius. Kapitonas Nascimento paskiriamas vadu. Tačiau jo žmona laukiasi kūdikio ir nori, kad retai namuose būnantis vyras mestų tarnybą. Vyras pradeda ieškoti, kas galėtų užimti jo vietą... Dokumentinę manierą imituojantis filmas iškelia ne vieną aktualų ne tik šių dienų Lotynų Amerikai klausimą apie nusikalstamumą ir policijos veiksmų ribas. Padilha balansuoja ties politinio ir policinio filmo žanrų riba, jis nevengia atvirų žiaurumo ir prievartos scenų, bet atsakymai į jo formuluojamus klausimus, deja, pernelyg lengvai numanomi. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Wagneris Moura, Caio Junqueira, André Ramiro, Fernanda de Freitas (Brazilija, 2007). (Vilnius)

Maksas Peinas ***

2001 m. pasirodžiusio kultinio kompiuterinio žaidimo kino versiją sukūrė Johnas Moore’as, pagrindinį herojų Niujorko policininką suvaidino Markas Wahlbergas. Makso Peino tikslas – surasti žmonos ir vaiko žudikus. Apimtas troškimo atkeršyti, jis aptinka milžiniškos aferos pėdsakus ir turės susikauti su priešininkais ne iš šio pasaulio. Buvo filmuojama subjektyvia kamera iš pagrindinio herojaus pozicijos, kad kiekvienas galėtų pasijusti Peino vietoje, ne viena filmo scena sulėtinta. Žiūrovai gali tikėtis sudėtingų kaskadininkų triukų ir neįtikėtinos scenografijos, juolab kad Maksui bando sukliudyti sparnuotas demonas Valkirija. Taip pat vaidina Mila Kunis, Beau Bridgesas, Ludacris, Chrisas O’Donnellas, Nelly Furtado (JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

Mano geriausio draugo mergina **

Howardo Deutcho komedijos herojus dirba pamestiems vyrams. Jis kviečia buvusias savo klientų merginas į siaubingus pasimatymus ir taip jas įtikina grįžti pas ankstesnius vaikinus. Situacija tampa sudėtingesnė, kai sugrįžimų specialistas turi susitikti su savo geriausio draugo mergina... Pagrindinius vaidmenis sukūrė Kate Hudson, Lizzy Caplan, Alecas Baldwinas, Jasonas Biggsas (JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

Mari Huanos ekspresas **

Kodėl lietuvių platintojai pakeitė nekaltai skambantį režisieriaus Davido Gordono Greeno filmo pavadinimą „Pineapple Express“, spręskite patys. Greičiausiai todėl, kad nepasitiki žiūrovų protiniais sugebėjimais. Bet čia jų kaip tik nelabai prireiks. Filmas pasakoja dviejų nevykėlių draugystės istoriją. Teismo šaukimus pristatinėjantis Deilas (Seth Rogen) užmezga verslo santykius su lakoniškuoju Solu (James Franco), nes pastarasis prekiauja reta, bet labai geros kokybės žole. Kai Deilas tampa vieninteliu nedoros policininkės (Rosie Perez) ir narkotikų karaliaus (Gary Cole) įvykdytos žmogžudystės liudininku, jį apima panika. Nusikaltimo vietoje jis pamiršta žolę. Netrukus jie su Solu turės bėgti. Ir dėl to kalta bus ne žolės sukelta paranoja... (JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys)


___________________
****** – šedevras, ***** – pasižiureti butina, **** – geras filmas, *** – buna ir geriau, ** – jei turite daug laiko, * – niekalas