Teatras

Ketvirtasis Druskininkų teatro festivalis

anonsai

iliustracija
Vytautas Šapranauskas ir Inga Jankauskaitė spektaklyje „Vilnius–Dakaras“

Liepos 5 d. prasidės ketvirtasis Druskininkų teatro festivalis. Jau tradiciškai teatrinį festivalio toną paįvairina muzikiniai renginiai, o šiemet jo programą papuoš nekomercinio Europos bei Lietuvos kino šedevrai.

Pagrindinėje festivalio programoje kaip visuomet puikuosis teatras. Jau liepos 6 d. po festivalį laikinai priglaudusios „Eglės“ sanatorijos stogu įvyks spektaklis „Vilnius–Dakaras“ pagal Sigito Parulskio pjesę. Spektaklyje vaidina Vytautas Šapranauskas ir Inga Jankauskaitė. Kosto Smorigino režisuotoje komedijoje susitinka pasiklydę ekipažo nariai – vyras ir moteris.

Festivalio, kuris truks iki rugsėjo vidurio, programoje nemaža šokio spektaklių, kamerinių pastatymų, debiutų ir teatrinio sezono „perliukų“: Jono Vaitkaus „Patriotai“ (Jaunimo teatras), nostalgiškai komiškas „Viskas apie vyrus“ (Klaipėdos dramos teatras), į jausmų gelmes gramzdinantis „Šilkas“ (Nacionalinis dramos teatras).

Baigiamuoju festivalio akcentu taps Lietuvos ir Gruzijos menininkų spektaklio „Mano Hamletas“ premjera. Dramos, lėlių ir pirštų teatro žanrus jungsiantį spektaklį režisuoja Lietuvos žiūrovų pamėgto „Pirštų teatro“ vadovas Beso Kupreišvili.

Klube „Kolonada“ vyks alternatyvios muzikos, dainuojamosios poezijos, netradicinio pobūdžio renginiai.

Festivalį organizuoja Oskaro Koršunovo / Vilniaus miesto teatras, viešoji įstaiga „Kultūros cechas“ ir Druskininkų miesto savivaldybė.

Daugiau informacijos www.dtf.lt

Ada Paukštytė