Muzika

Operetė Kauno pilyje

kronikos

iliustracija

Birželio 29 d. ir liepos 5, 6 d. Kaune vyks kasmetinis tarptautinis festivalis „Operetė Kauno pilyje“. Tai, kad renginys vyksta septintą kartą ir buria šalies, kaimyninių bei tolimesnių kraštų operetės gerbėjus, liudija, kad jis atrado nišą tarp daugybės vasarą Lietuvoje vykstančių festivalių.

Festivalio organizatoriai – VšĮ „Baritonų trio“ (koordinatorė Laimutė Kuzmickaitė-Milašienė bei Gediminas Maciulevičius, Danielius Vėbra, Benjaminas Želvys) – nepailsdami ieško ir atranda naujų meninių akcentų, žiūrovus pradžiugindami pirmą kartą Lietuvoje viešinčiais atlikėjais ar pirmą kartą mūsų scenose skambančiais kūriniais. Tradiciškai septintojo festivalio koncertų programos skambės rengėjų ir žiūrovų jau pamėgtose miesto erdvėse – Muzikinio teatro sodelyje ir prie Kauno pilies.

Festivalio organizatoriai laikosi tradicijos vieną koncertinį vakarą skirti festivalio „svečiui“. Šešerius metus iš eilės svečiavosi opera, baletas, miuziklas, kino muzika, neapolietiška daina. 2008 m. būti garbinga festivalio „viešnia“ pakviesta ispaniška operetė – sarsuela. Fragmentai iš ispaniškųjų sarsuelų festivalyje skambės pirmą kartą.

Liepos 5 d. koncerte prie Kauno pilies arijas ir duetus iš įvairių ispanų kompozitorių sarsuelų atlikti pakviesta daugiau užsienyje dainuojanti lietuvių operos solistė Nomeda Kazlauskaitė Kazlaus ir jos kolega ispanų tenoras Orestas Marinas. Abu jauni dainininkai bendradarbiauja su ispanų operos legenda Montserrat Caballe, garsioji dainininkė jaunuosius atlikėjus dažnai kviečiasi koncertuoti drauge.

Sarsuelos muzikos programą papildys smuiko, gitaros, obojaus atliekamos melodijos bei šokiai iš garsių XIX ir XX a. kompozitorių kūrinių, alsuojančių saulėtosios Ispanijos ritmais. Dalyvaus smuikininkai Vilhelmas Čepinskis ir Aliona Rakitskaja (Moldova), Robertas Beinaris (obojus), Baltijos gitarų kvartetas, šokių grupė „Funny Beat“.

Operetės vakaro programa liepos 6 d. šiemet intriguos dar niekada Lietuvoje neskambėjusiomis arijomis ir duetais iš mūsų šalyje nestatytų operečių, dainuos Lietuvos ir užsienio svečiai, jiems grieš Rusijos ir Europos šalių nacionalinis studentų simfoninis orkestras, vadovaujamas žymaus Rusijos dirigento Aleksandro Sladkovskio. Orkestrą sudaro jauni muzikantai iš įvairių valstybių, studijuojantys Sankt Peterburgo aukštosiose muzikos mokyklose. Pirmą kartą festivalyje diriguos viešnia iš Ukrainos Oksana Madaraš. Tradiciškai festivalyje dalyvaus ir dirigentai Julius Geniušas, Jonas Janulevičius, Virgilijus Visockis.

Pradedamajame festivalio koncerte Muzikinio teatro sodelyje birželio 29 d. gros 22 dūdmaišininkų grupė iš Airijos „New Ross & District Pipe Band“, įkurta 1974 m. ir pelniusi apdovanojimų pripažintuose pasaulio festivaliuose.

Antrus metus iš eilės „Operetė Kauno pilyje“ taps kito garbingo festivalio „Muzyka v zamkach Evropy“, vykstančio Sankt Peterburge ir kituose Rusijos miestuose, garbės svečiu. Nuotaikinga operetės festivalio programa bus parodyta Kaliningrade (liepos 4 d.), Sankt Peterburge (liepos 11 d.) ir Vyborge (liepos 10 d.).

Festivalio inf.