Kinas

Krzysztofo Kieślowskio „Dekalogas“ dabar

anonsai

Gegužės 21–24 d. „Skalvijos“ kino centre bus parodytas garsaus lenkų režisieriaus Krzysztofo Kieślowskio filmų ciklas „Dekalogas“. Šiemet sukanka 20 metų, kai pagal dekalogo įsakymus buvo sukurti dešimt filmų, kurie sukėlė didžiulį atgarsį ne tik tuometinėje Lenkijoje, bet ir daugelyje pasaulio šalių.

„Tikiu, kad kiekvieno gyvenimas su savo paslaptimis ir dramomis yra vertas dėmesio. Žmonės vengia kalbėti apie savo gyvenimus, nes drovisi. Jie nenori atverti senų žaizdų arba stengiasi nepasirodyti senamadiški ir sentimentalūs. (...) Nusprendėm sutelkti veiksmą į didelį daugiabučių rajoną su tūkstančiu panašių langų. (…) Pasakėm sau, kad už kiekvieno iš šių langų gyvena žmogiška būtybė, kurios protas, širdis ir juolab skrandis yra verti ištyrimo. (...) Televizijos žiūrovai, pamatę visą ciklą nuo pradžios, galės kiekviename atskirame filme atpažinti kitų serijų personažus, trumpam susitinkančius lifte, koridoriuje arba pasirodančius tik pasiskolinti druskos.“ (iš K. Kieślowskio prisiminimų)

Gegužės 21 d. 19 val. „Skalvijos“ kino centro salėje „Dekalogą“ pristatys jo bendraautoris Krzysztofas Piesiewiczius, o 22 d. 14 val. bus surengtas specialus susitikimas su svečiu, kuriame jis pasidalins prisiminimais apie bendrą kūrybinį laiką su Kieślowskiu, atsakys į klausimus. Po to bus parodyta Lenkijos TV laida, kurioje užfiksuotas Kieślowskio susitikimas su lenkų žurnalistais, įvykęs po „Dekalogo“ filmavimo.

Filmų ciklo „Dekalogas“ retrospektyva – tai 10-ojo tarptautinio festivalio „Naujosios dramos akcija“ programos „Dekalogas“: dabar“ dalis.

Gegužės 21 d. 18 val. „Menų spaustuvėje“ atsidarys unikali paroda „Krzysztofas Kieślowskis. Ženklai ir atmintis“, dokumentiškai perteikianti kūrybinį ir asmeninį vieno iškiliausių XX a. pabaigos kino menininkų gyvenimą. Parodą, skirtą paminėti dešimtmečiui nuo Krzysztofo Kieślowskio mirties, 2006 m. parengė Lodzės kino muziejus specialiai tarptautiniam Berlyno kino festivaliui, kur vyko specialūs renginiai, skirti režisieriaus 10-osioms mirties metinėms.

„Skalvijos“ inf.