Muzika

Jaunieji baleto šokėjai namo grįžo su apdovanojimais

kronika

Balandžio 28 – gegužės 3 d. Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus dvyliktokai Margarita Simonova, Vaida Šniurevičiūtė (mokytoja Beatričė Tomaševičienė) ir Voitechas Žuromskas (mokytojas Petras Skirmantas) dalyvavo Šiaurės šalių ir Baltijos valstybių jaunųjų baleto artistų konkurse, kasmet vykstančiame Moroje, Švedijoje.

M. Simonova konkurse šoko variaciją iš baleto „Esmeralda“ ir P. Skirmanto sukurtą choreografinę kompoziciją „Amazonė“; V. Šniurevičiūtė parengė Princesės Florinos variaciją iš „Miegančiosios gražuolės“ ir Gamzati variaciją iš „Bajaderės“, V. Žuromskas – variacijas iš baletų „Silfidės“ ir „Gėlių šventė Džencane“.

Iš keturiasdešimties dalyvių, suskirstytų į jaunesniųjų ir vyresniųjų grupes, į konkurso finalą pateko penkiolika, tarp jų – visi trys jaunieji Lietuvos šokėjai. Vyresniųjų (19–21 m.) grupėje besivaržiusi M. Simonova kartu su Norvegijos šokėja Candela Ebbesen pelnė teisę dalyvauti Tarptautiniame jaunųjų baleto artistų konkurse Grase (Prancūzija).

Jaunesniųjų (15–18 m.) grupėje apdovanoti švedė Grete Sofie Nybakken (I vieta), latvė Jolanta Lubeja (III vieta) ir V. Žuromskas (II vieta), jis taip pat pakviestas dalyvauti baleto konkurse Grase.

Konkurse tradiciškai dalyvauja Švedijos, Norvegijos, Islandijos, Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos jaunieji šokėjai.

Šiaurės šalių ir Baltijos valstybių jaunųjų baleto artistų konkurse 2002 m. yra dalyvavusios Baleto skyriaus moksleivės Jurgita Dronina (II vieta) ir Olesia Pavliukevič (III vieta); 2005 m. antrą vietą šiame konkurse užėmė Rūta Pipinytė, o 2006-aisiais pirmą premiją, žiūrovų simpatijų ir Nils-Åke Häggboms prizus pelnė Kristina Gudžiūnaitė.

H. Š.