Teatras

Oskaro Koršunovo teatras Portugalijoje

svetur

iliustracija
D. Matvejevo nuotr.

Nesibaigiantys lietūs nedaro įtakos OKT/Vilniaus miesto teatro kelionėms – vasaros gastrolės tęsiasi. Portugalijoje, Almadoje, vykstančiame tarptautiniame teatro festivalyje liepos 16 ir 17 d. bus suvaidinta Oskaro Koršunovo režisuota Williamo Shakespeare’o „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“.

Kasmetinis, šiemet jau 24-asis Almados festivalis vyksta dvi savaites liepos pradžioje. Pats Almados miestas (jame kiek daugiau kaip 160 tūkstančių gyventojų) yra pietiniame didžiausios Pirėnų pusiasalyje Tacho upės krante, kitoje pusėje nei sostinė Lisabona. Abu miestus jungia 3 kilometrų ilgio automobilių ir traukinių tiltas, nuo pavasario iki rudens uoliai naudojamas į Almados paplūdimius susiruošusių lisaboniečių, todėl Almados teatro festivalio renginiai kasmet užplūsta ir Lisabonos scenas. OKT/Vilniaus miesto teatro spektaklis „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“ taip pat bus vaidinamas sostinėje – Lisabonos nacionalinio teatro scenoje.

Pagrindinę festivalio programos dalį tradiciškai sudaro vietinių, nacionalinių ir tarptautinių teatro trupių pasirodymai. Teatrinę dalį papildo šokio spektakliai, gatvės teatro vaidinimai, parodos, taip pat rengiamos kritikų diskusijos. Kasmet festivalio pabaigoje vienas iš pristatytų darbų atrenkamas tapti kitų metų festivalio garbės svečiu.

Šiemetinėje programoje šalia kitų spektaklių – Peterio Brooko trupės „Theatre des bouffes du nord“ iš Paryžiaus spektaklis „Sizwe Banzi mirė“ pagal žymiojo Pietų Afrikos dramaturgo Atholo Fugardo kartu su aktoriais John Kani ir Winston Ntshona 1972 m. parašytą pjesę. OKT ne vieninteliai į festivalį atveš Romeo ir Džuljetos istorijos interpretaciją – iš Reggio Emilia atvyks garsioji „Aterballetto“ šokio teatro trupė, vadovaujama choreografo Mauro Bigonzetti, ji šoks Sergejaus Prokofjevo baletą „Romeo ir Džuljeta“.

OKT/Vilniaus miesto

teatro inf.