Muzika

Lietuva pasaulinėje muzikos mugėje

kronika

Antradienį Kultūros ministerijoje įvykusioje spaudos konferencijoje „Lietuvos muzikos eksportas: realybė ir galimybės“ buvo pristatytas naujas 2006 m. vasarą LATGA-A iniciatyva įkurtas Lietuvos muzikos eksporto projektas, pagal jį kuriama nauja Lietuvos muzikos kūrėjų bei atlikėjų vitrina www.mxl.lt, nauja reklaminių įvairius žanrus pristatančių leidinių serija ir Lietuvos dalyvavimas mugėje „MIDEM 2007“, kuri vyks Kanuose (Prancūzija) sausio 21–26 dienomis.

Konferencijos dalyviai – Lietuvos kultūros ministras Jonas Jučas, LATGA-A direktorius Edmundas Vaitekūnas, kompozitorius ir atlikėjas Andrius Mamontovas bei muzikos leidėjas Lauras Lučiūnas – kalbėjo apie pagrindines šios srities problemas ir perspektyvas: nedideles vietinės rinkos galimybes, būtinybę gerinti lietuviškos muzikos sklaidą šalyje ir rimčiau remti lietuvių muzikos sklaidą užsienyje. Lietuvos muzikos eksporto vadovė Daiva Parulskienė pabrėžė, kad tokio projekto tolesnė raida ir perspektyva susijusi pirmiausia su iniciatyva, kylančia iš pačių mūsų muzikos agentų – vadybininkų, prodiuserių, muzikos leidėjų, visų, susijusių su lietuvių muzikos produkcijos gamyba ir eksportu.

Trečią sykį į vieną didžiausių pasaulio muzikos mugių „MIDEM 2007“ Kanuose rengiasi vykti nemaža komanda iš Lietuvos. Šiemet mugėje dalyvauja CD/DVD gamintojai bei pagrindiniai eksportuotojai  „BOD Group“, „Bomba“, koncertinė agentūra „Effectus“, Kauno įrašų kompanija ir platintojas „Megarsa“, įrašų kompanija „Melodija“, „Prioro įrašų grupė“, muzikos įrašų leidykla „Semplice“, prodiuserių komanda „Slapjack“, Kauno džiazo festivalis ir Lietuvos nacionalinė filharmonija. Mugėje taip pat bus pristatyti du iš planuojamų penkių naujų reklaminių Lietuvos kūrėjus ir atlikėjus pristatančių leidinių.

 MIC inf.