Kinas

Kinematografininkų sąjunga apdovanojo kino kūrėjus

kronika

Išsipildė sena Lietuvos kinematografininkų sąjungos svajonė – vainikuojant kiekvienų metų kūrybinius darbus tradicinį Sąjungos prizą ir piniginę premiją skirti ne vienam, kaip anksčiau, o net trims Lietuvos kino kūrėjams. Pirmąkart nuo premijos įsteigimo, t.y. 1999-ųjų, atsirado galimybė „lietuviškais oskarais“ atskirai pažymėti vaidybinio, dokumentinio ir animacinio kino kūrinius.

Šių metų konkurse Lietuvos kino kūrėjai dalyvavo ypač aktyviai – pristatyta 19 įvairių žanrų kino filmų. Premijos komisijos, kuriai šiemet vadovavo kinotyros daktarė Gražina Arlickaitė, verdiktas buvo paskelbtas gruodžio 19 dieną. Iškilminga premijų įteikimo ceremonija vyko LRT kavinėje. Geriausio vaidybinio filmo prizas įteiktas Audriaus Juzėno filmui „Vilniaus getas“ „už savitą ir profesionalią garsaus dramaturgijos kūrinio interpretaciją kine“. Geriausio dokumentinio filmo prizu apdovanoti du filmai – Dianos ir Kornelijaus Matuzevičių „Nueinančios vasaros teatrai“ – „už poetinės interpretacijos subtilumą“ ir Agnės Marcinkevičiūtės bei Vaidoto Digimo filmas „Laiku suspėjome pasikalbėti“ – „už iškilios kino asmenybės įamžinimą ekrane“. Geriausio animacinio filmo prizas atiteko Aurikos ir Algirdo Selenių filmui „Čigonas ir drakonas“ – „už nuotaikingą humoru nuspalvintos istorijos perteikimą raiškia animacijos kalba“.

Galimybę premijomis apdovanoti kelis laureatus Sąjungai sudarė nekilnojamojo turto plėtros kompanija „M² Invest“, Lietuvos kino pasaulyje jau spėjusi išgarsėti tuo, kad tapo buvusio „Lietuvos“ kino teatro savininke. Kompanija pareiškė, kad gerbia ir vertina Vilniaus kultūrinio gyvenimo tradicijas ir pažada, kad ankstesnės „Lietuvos“ vietoje vietos „geram kinui“ bus. Šių metų gruodžio 11 d. „M² Invest“ pasirašė ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį ir su Lietuvos kinematografininkų sąjunga, kuri šio bendradarbiavimo dėka bus pajėgi kasmet garbingomis premijomis įvertinti ir paskatinti geriausio lietuviško vaidybinio, dokumentinio ir animacinio filmo kūrėjus.

Lietuvos kinematografininkų sąjungos premiją ir jos iškilmes taip pat remia Kinijos Liaudies Respublikos ambasada bei Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

LKS inf.