Kinas

Jauno amerikiečio filme – lietuviška istorija

kronika

Gruodžio 11 d. 19 val. „Skalvijos“ kino centre įvyks jauno amerikiečių režisieriaus Cy Kuckenbakerio vaidybinio trumpo metražo filmo „Našlaičiai“ („The Orphans“) premjera. Filmo herojai – du seni bičiuliai Ervinas ir Romas, kuriuos likimas suvedė karo metais. Dabar jie gyvena Vilniuje. Gavę laišką, kuriame pranešama apie jų draugo Mindaugo mirtį, personažai nusprendžia vykti į Berlyną, pagerbti mirusįjį. Atvykę jie pamato visiškai pasikeitusį miestą, tačiau kapo taip ir neranda. Prisimindami Mindaugą, draugai prisipažįsta vienas kitam savo seniai saugotas paslaptis.

Kino režisieriumi Cy Kuckenbakeris apsisprendė tapti ne gimtajame Holivude, bet su Taikos korpusu atvykęs į Lietuvą. Kupiškyje jis mokė anglų kalbos. Gyvenimas provincijoje iš pradžių atvykėlį stipriai prislėgė, tačiau ir labai pakeitė. Būsimą režisierių sudomino šalies istorija, ypač partizanų judėjimas. Iš pradžių Cy Kuckenbakeris filmavo kino dienoraštį, vėliau sukūrė filmą apie seną lietuvišką amatą – tošininkystę.

Grįžęs į Ameriką, Cy Kuckenbakeris apsigynė kino magistro diplomą. Gavęs stipendiją, grįžo į Lietuvą kurti filmo, kuriame vaidina lietuvių aktoriai Romualdas Mickevičius, Ervinas Peteraitis, Laura Morkūnaitė, Diana Bogdanskaja.

„Skalvijos“ inf.