Kinas

„Kino atostogos 1“ kviečia moksleivius į kūrybines kino dirbtuves

kronika

„Kino atostogos“ yra viešosios įstaigos „Vaizdų kultūros studija“ inicijuotas tęstinis kino projektas moksleiviams. Jį sudaro kino renginiai, vykstantys per rudens, žiemos ir pavasario atostogas.

„Kino atostogos 1“ yra pirmasis jaunimui skirtas kino renginių ciklas, kuris vyks 2007 m. sausio 2– 7 d. „Skalvijos“ kino centre. Ciklą sudarys šešių skandinavų filmų vaikams ir jaunimui programa, Lietuvos jaunimo sukurtų filmų peržiūra, Švedijos ir Danijos jaunimo sukurtų filmų programos, trijų dienų kino dirbtuvės moksleiviams su profesionaliu kino dėstytoju iš Danijos bei jaunimui skirtas kino žurnalas.

Padedami kino profesionalų, moksleiviai filmuos kino etiudą pagal pačių paruoštą scenarijų švedų autorės Ana-Karin Aurelius knygos „Madona Svenson“ pagrindu.

Kūrybines kino dirbtuves ves danų režisierius Aage Rais-Nordentoftas. Jis yra ne tik pripažintas kino filmų jaunimui kūrėjas, bet ir daugelį metų su moksleiviais dirbantis kino instruktorius. Kartu su dirbtuvių dalyviais jis įgyvendins visus filmo gamybos etapus – scenarijaus planuotę, aktorių atranką, filmavimo aikštelių paiešką, apšvietimą, filmavimą, montažą, vaizdo ir garso efektus. Režisieriui ir dalyviams talkins įvairių sričių kino profesionalai.

Kino dirbtuvėse sukurto filmo premjera įvyks sausio 6 d. „Skalvijos“ kino teatre.

Kūrybinėse kino dirbtuvėse kviečiami dalyvauti 14–16 metų moksleiviai.

Dalyvavimo mokestis – 50 Lt.

Registracija į dirbtuves vyksta gruodžio 1–15 d. el. paštu info@vkstudija.lt. Registruodamiesi nurodykite savo vardą, pavardę, amžių, mokyklą ir kontaktinius duomenis.

„Vaizdų kultūros studijos“ inf.