Kinas

Savaitės filmai

spalio 6–15

Aš, tu ir Diupri **

Jaunavedžiai (Kate Hudson ir Mattas Dillonas) trumpai džiaugiasi ramaus gyvenimo malonumais. Pas juos atsikrausto geriausias vyro draugas (Owen Wilson), ir prasideda įvairios komplikacijos. Kasdien vis juokingiau ir vis daugiau rūpesčių dėl įkyraus įsibrovėlio. Anthony Russo ir Joe Russo komedijoje taip pat vaidina Michaelas Douglasas (JAV, 2006). (Vilnius, Šiauliai)

Gelbėtojas *

Benas (Kevin Costner) – vienas labiausiai patyrusių Aliaskos pakrantės gelbėtojų. Po nepavykusios gelbėjimo akcijos jis nusprendžia pasitraukti ir atsiduria gelbėtojų mokykloje. Čia jam tenka susidurti su išskirtiniu mokiniu Džeku (Ashton Kutcher). Sudėtingi mokytojo ir mokinio santykiai pakeičia juos abu. Tačiau tų santykių laukia netikėta atomazga, kai jie abu kartu atsidurs audros apimtoje jūroje… (rež. Andrew Davis, JAV, 2006). (Vilnius)

Ir velnias dėvi Prada ***

Jauna mergina gauna išsvajotą darbą viename prestižiškiausių Niujorko madų žurnalų. Ji mano, kad šis darbas atvers kelią į karjeros aukštumas. Tačiau herojė net nenujaučia, kad jos viršininkė palaiko artimus ryšius su pragaro gyventojais. Knygą, kurios pagrindu sukurtas Davido Frankelo filmas, parašė buvusi vieno garsiausių pasaulyje madų žurnalo „Vogue“ bendradarbė. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Meryl Streep, Anne Hathaway, Emily Blunt, Simonas Bakeris, Stanley Tucci (JAV, 2006). (Vilnius, Kaunas)

Lukas skruzdėliukas ***

Lukas Niklis yra nerangus drovus dešimtmetis. Jis neturi draugų, o padaužos kaimynai jį nuolat išjuokia ir stumdo. Savo pyktį ir nusivylimą Lukas išlieja namo kieme kankindamas bejėges skruzdėles. Už žiaurų elgesį skruzdėlių kolonija yra jį praminusi Luku Naikintoju. Viskas pasikeičia, kai „Skruzdėlių išminčius“ Zokas sukuria slaptą gėrimą, kurio paragavęs Lukas susitraukia iki skruzdėlės dydžio. Lukas turi išmokti būti skruzdėle. Tik pripažintas skruzdėlių bendruomenės jis galės vėl atgauti savo įprastinį dydį. Režisieriaus Johno A. Daviso animacinį filmą prodiusavo Holivudo žvaigždė Tomas Hanksas, pagrindinius personažus įgarsino Meryl Streep, Julia Roberts, Nicolas Cage’as (JAV, 2006). (Vilnius)

Pirmoji eskadrilė ***

1917-ieji. Jau treji metai Europoje vyksta Pirmasis pasaulinis karas. Prancūzijos, Anglijos ir Italijos kariuomenės susivienija, kad pasipriešintų vokiečiams. Tačiau JAV nusprendžia nesikišti į ne savo karą, kuriame žūsta milijonai. Keli jauni, drąsūs ir ambicingi amerikiečiai savanoriškai išvyksta į Europą. Jie susitinka Prancūzijoje vedami tos pačios svajonės – išmokti skraidyti. Vaikinai net neįtaria, kad patirs didingą nuotykį, taps pirmaisiais pasaulyje karo pilotais ir bus pavadinti didvyriais. Tony Billo filme vaidina Jeanas Reno, Jamesas Franco, Davidas Ellisonas, Martinas Hendersonas, Jennifer Decker, Tcheky Karyo (JAV, Prancūzija, 2006). (Vilnius, Šiauliai)

Sargybinis ***

Pitas Garisonas yra amerikiečių slaptųjų tarnybų agentas. Prieš dvidešimt metų jis išgelbėjo gyvybę JAV prezidentui, uždengdamas jį savo kūnu. Patyręs agentas, kurį gerbia ir myli kolegos, dabar saugo pirmąją ledi. Jis gyvena pagal aukščiausius standartus tvarkingame hierarchijos, žemėlapių, specifiškos kalbos ir procedūrų pasaulyje. Tas pasaulis turi prasmę, kol į jį neprasismelkia kokia nors paslaptis. Pito draugui ir kolegai Čarliui patenka slapta ir nepaprastai svarbi informacija. Tačiau nespėjęs suprasti jos esmės, Čarlis nušaunamas savo namuose. Mirties aplinkybės teigia, kad tai buvo apiplėšimas… Pagrindinius vaidmenis Clarko Johnsono filme sukūrė Michaelas Douglasas ir Kieferis Sutherlandas (JAV, 2006). (Vilnius)

Sugrįžimas *****

Septynioliktasis Pedro Almodovaro filmas nukelia į jo gimtąją La Mančą. Čia gaisre žuvusių tėvų kapo ir paliegusios tetos aplankyti iš Madrido atvyko seserys Soledada (Lola Duenas), Raimunda (Penelope Cruz) ir šios dukra paauglė Paula (Yohana Cobo). Pas tetą (Chus Lampreave) Soledada pirmąkart pamato motinos Irenės (Carmen Maura) vaiduoklį. Po tetos mirties Irene įsikuria pas Soledadą. Raimunda apie tai nežino, ji turi savų rūpesčių, nes reikia paslėpti lavoną (Paula gindamasi nudūrė motinos vyrą Pako), o tetos kaimynė Agustina (Blanca Portillo) nori, kad ji paklaustų vaiduoklio apie savo dingusią motiną. Šiemet Kanuose už geriausią scenarijų apdovanotas režisierius sukūrė tikrą himną motinos meilei, moterims ir šeimai. Geriausios Kanų aktorės prizas atiteko filmo aktorių ansambliui (Ispanija, 2006). (Vilnius)

________________________

****** – šedevras, ***** – pasižiūrėti būtina, **** – geras filmas, *** – būna ir geriau, ** – jei turite daug laiko, * – niekalas