Teatras

„Gyvatės akys“

iliustracija
„Gyvatės akys“

Spalio 6 d. 19 val. Vilniaus kongresų rūmuose vyks didžiausias Japonijos kultūros dienų renginys – Tomo Kutavičiaus ir Violetos Palčinskaitės opera-poema „Gyvatės akys“. Šis lietuvių autorių kūrinys japonų pasakos motyvais įkūnija universalią istoriją apie tėvų ir vaikų ryšį. Užkeikta motina paaukoja akis savo kūdikiui, o paaugęs sūnus išsklaido kerus ir grąžina jai regėjimą. Motinos ir sūnaus meilės jėga nugali tamsos pasaulį.

Opera-poema „Gyvatės akys“ yra gražus reginys paties įvairiausio amžiaus ir skonio publikai. Nors kūrybinę grupę sudaro tik lietuvių menininkai, spektaklio muzikoje, scenografijoje, choreografijoje jaučiamas stiprus japonų estetikos poveikis.

Spektaklį režisavo Raimundas Banionis, choreografiją kūrė Vesta Grabštaitė, studijavusi Japonijoje pas garsų teatro pedagogą Tadashi Suzuki. Kūrinį atlieka žinomi operos solistai Asta Krikščiūnaitė ir Vladas Bagdonas, popmuzikos atlikėjas Deivis, aktorius Ramūnas Abukevičius, kiti solistai bei choras „Vilnius“. Opera-poema sukurta choro „Vilnius“ užsakymu prieš dešimt metų, tačiau tik pernai viešosios įstaigos „Muzikos frontas“ pastangomis buvo pirmą kartą parodyta muzikos festivalyje „Vox Academia“ pajūryje ir keliuose uždaruose labdaros renginiuose.

Japonijos ambasados Inf.