Teatras

„Liūdnos dainos iš Europos širdies“ bus rodomos Lietuvoje

anonsai

iliustracija
„Liūdnos dainos iš Europos širdies“
D. Matvejevo nuotr.

Tarptautinis projektas „Liūdnos dainos iš Europos širdies“, kurio premjera įvyko „Sirenų“ festivalyje, bus reguliariai vaidinamas Vilniuje ir gastroliuos kituose Lietuvos miestuose. Spektaklio dramaturgas ir režisierius – Kristianas Smedsas (Suomija), vaidina Aldona Bendoriūtė. Spektaklio prodiuseris – „Audronio Liugos produkcija“. Artimiausiu metu spektaklį galima pamatyti spalio 6, 7, 8 d. 19 val. „Meno forte“. Spalio 13 d. spektaklis bus vaidinamas Jonavos kultūros centre.

„Liūdnos dainos iš Europos širdies“ sukurtos pagal Dostojevskio romaną „Nusikaltimas ir bausmė“. Pagrindinis romano personažas yra žudikas Raskolnikovas, tuo tarpu Smedso dėmesio centre atsiduria Sonia, jo mylimoji. Sonią vaidinanti aktorė Aldona Bendoriūtė vaidina ir kitus romano personažus. Smedsas perkelia „Nusikaltimo ir bausmės“ herojus ir jų istorijas į XXI amžiaus Europą. Tai gali būti ir Lietuvos provincija, ir Paryžiaus priemiesčiai... Spektaklio kūrėjai suteikia žodį žmonėms, kurie prieš savo valią tapo priklausomi nuo visuomenę valdančių jėgų malonės. Jie kalba apie šiandieninę Europą, vartotojiškumo subjaurotą kontinentą, kuriame bejėgiškumas gimdo smurtą. Tačiau kad ir apie kokius skaudžius dalykus kalbėtų, Smedsas netampa ciniškas. Jis ieško grožio, o tikėjimas stebuklo galimybe visuomet yra šalia...

Spektaklio „Liūdnos dainos iš Europos širdies“ partneriai ir koprodiuseriai yra „Baltic Circle“ (Suomija), „KunstenFESTIVALdesArts“ (Belgija), Helsinkio festivalis, tarptautinis Vilniaus teatro festivalis „Sirenos“.

TKIEC inf.