Savaitė

Programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ idėjų banke

kronika

Sostinės savivaldybės ir VšĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ skelbta akcija „Idėjų bankas programai „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ sulaukė didelio susidomėjimo. Per du akcijos mėnesius gauta daugiau kaip 250 įvairių projektų, idėjų, kurias pasiūlė gerai žinomos meninės organizacijos, nepriklausomi menininkai, skirtingos Vilniaus bendruomenės, visuomeninės ir jaunimo organizacijos bei pavieniai piliečiai.

Idėjos suplaukė ne tik iš Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų – įdomių pasiūlymų sulaukta iš įvairių Europos ir netgi kitų žemynų šalių: Austrijos, Nyderlandų, Izraelio, Australijos, JAV.

Pasiūlytos idėjos padės geriau suprasti gyventojų ir menininkų lūkesčius bei įsivaizdavimą, koks Vilnius turėtų būti 2009 metais. VšĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ kartu su programų taryba susipažins su idėjomis ir lapkričio mėnesį pristatys geriausius projektus – potencialius programos dalyvius.

Vilniui tampant 2009 m. Europos kultūros sostine bus siekiama, kad kultūra paskatintų visuomenės bendravimą, kad Europos masto projektas taptų svarbiu visų Lietuvos gyventojų nacionalinei ir europinei savimonei, o Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimo proga – pasididžiavimo mūsų valstybe ir savigarbos šaltiniu.

Jau dvidešimt penkerius metus įgyvendinama programa „Europos kultūros sostinė“ yra viena sėkmingiausių Europos Sąjungos kultūrinių programų.

Vilniaus miesto savivaldybės inf.