Kinas

Savaitės filmai

liepos 28–rugpjūčio 6

Anapus tvoros ***

Atėjo pavasaris. Vėžlys Vernas ir jo draugai bunda po ilgo žiemos miego ir labai nustemba, kad jų miške staiga "užaugo" didžiulė tvora. Tačiau tuo netikėtumai nesibaigia. Jų gyvenime pasirodo plepus sukčius RJ, kuris aiškina, kad anapus tvoros gyvena keistos būtybės – žmonės, o jų pasaulis tapo "priemiesčiu". Atvykėlis turi savų priežasčių įtikinti miško draugus, kad nėra ko baimintis ir net galima pasinaudoti naujais kaimynais. Animacinėje Timo Johnsono ir Karey Kirkpatricko komedijoje skamba garsių Holivudo žvaigždžių balsai (JAV, 2006). (Vilnius, Kaunas, Panevėžys)

Da Vinčio kodas **

Dovanėlė Dano Browno bestselerio gerbėjams – gana tiksliai ir kruopščiai į filmą perkeltas romanas. Amerikiečių mokslininkas Robertas Lengdonas (Tomas Hanksas), regis, netikėtai pats sau įmena vieną didžiausių krikščionybės mįslių. Jam padeda ir trukdo internacionalinė seklių, policininkų, muziejininkų ir klero atstovų komanda, vaidinama Audrey Tautou, Iano McKelleno, Jeano Reno, Paulo Bettany. Šiuo Rono Howardo filmu atidarytas šiųmetis Kanų kino festivalis (JAV, 2006). (Vilnius)

Karibų piratai: numirėlio skrynia ***

Kapitonas Džekas (Johnny Depp) turi sumokėti skolą jūrų valdovui (Bill Nighy). Negrąžinęs skolos jis bus amžinai prakeiktas. Džeko problemos sugriauna Vilo (Orlando Bloom) ir gražuolės Elizabet (Keira Knightley) vestuvių planus. Vilas kartu su Džeku išsirengia į kupiną naujų netikėtų nuotykių kelionę… Jau pirmą rodymo dieną JAV šis Gore’o Verbinskio nuotykių filmas sumušė visus lankomumo rekordus, aplenkė "Da Vinčio kodą" ir net "Žvaigždžių karus". Filme taip pat vaidina Jackas Davenportas, Jonathanas Pryce’as, Stellanas Skarsgardas, Geoffrey Rushas, Mackenzie Crook, Tomas Hollanderis, Naomi Harris, Lee Arenbergas (JAV, 2006). (Vilnius, Kaunas, Šiauliai)

Kriminalinė Raudonkepuraitės istorija **

Animacinis Cory ir Toddo Edwardso filmas pateikia neįprastą to, kas atsitiko visiems gerai žinomos pasakos herojei, versiją, tiksliau, keturias ar penkias, nes ir Vilkas, ir Senelė, ir Medkirtys, ir pati Raudonkepuraitė – kiekvienas turi savo pasakojimą. Netrukus paaiškėja, kad nė vienas iš jų nėra tas, kuo apsimeta. Tyrėjai – detektyvas Nikas ir jo padėjai – turės gerokai paplušėti, kol išsiaiškins, kas iš tikrųjų yra auka, o kas – nusikaltėlis (JAV, 2006). (Vilnius)

Plaštakės bučinys **

Kūrėjų "romantišku veiksmo filmu" pavadintas reginys pasakoja apie jauną kompiuterių genijų Orlanovą (Sergejus Bezrukovas). Būdamas trisdešimties jis jau pasiekė šlovę, turi pakankamai pinigų ir pasisekimą tarp moterų. Vieną rytą (po audringai praleistos nakties) savo lovoje jis aptinka mįslingą kinę Li. Neįpareigojantis nuotykis netikėtai perauga į aistrą. Tačiau aistros kelyje atsiras ne viena užtvara, kurią pastatė ne tik nenuspėjamas Li būdas, bet ir kinų mafija, su kuria jaunoji moteris turi ryšių. Antono Siverso filme taip pat vaidina Leonidas Gromovas, Konstantinas Vorobjovas (Rusija, 2006). (Vilnius)

Supermenas: sugrįžimas ***

Po šešerių metų pertraukos Supermenas grįžta į Žemę. Per tą laiką, kol jo nebuvo, čia labai išplito blogis. Net marginalas Leksas Lutoras tapo vienu galingiausių Metropolio žmonių. Tad Supermenui nėra kur dėtis, ir jis iš naujo turi pradėti savo nesibaigiančią kovą su blogiu. Naująją populiaraus komikso kino versiją sukūrė Bryanas Singeris, pagrindinius vaidmenis – Brandonas Routhas, Kevinas Spacey, Kate Bosworth, Jamesas Marsdenas, Frankas Langella, Samas Huntingtonas (JAV, 2006). (Vilnius, Šiauliai)

Tamsa **

Jauna moteris Adelė (Maria Bello) kartu su dukrele Sara (Sophie Stuckey) atvyksta į nuošalų Airijos kaimelį ant jūros kranto aplankyti Saros tėvo ir buvusio Adelės vyro Džeimso (Sean Bean). Džeimsas veisia avis ir laisvalaikiu užsiima skulptūra, jis dar turi vilties susigrąžinti šeimą. Tačiau Adelei neduoda ramybės kraupūs sapnai. Netrukus košmaras tampa realybe – Sara dingsta pakrantės vandenyse, o kaime pasirodo prieš šešiasdešimt metų panašiai dingusi mergaitė Ebrilė. Ji papasakoja Adelei apie kadaise kaime įvykusią masinę savižudybę ir suteikia jai vilties, kad Sarą dar galima išgelbėti. Kad taip atsitiktų, Adelei teks įžengti į dvasių pasaulį – tarp gyvųjų ir mirusių. Johno Fawcetto filme taip pat vaidina Richardas Elfynas, Maurice’as Roevesas, Abigail Stone (Vokietija, D. Britanija, 2006). (Vilnius)