Muzika

"Bohema" suburs naująsias operos žvaigždes

anonsai

iliustracija
Juozas Statkevičius, Gintaras Rinkevičius ir Dalia Ibelhauptaitė
D. Matvejevo nuotr.

Trijų pasaulyje pripažintų Lietuvos menininkų pastangomis Vilniaus kongresų rūmuose šių metų spalį nuskambės legendinės Giacomo Puccini operos "Bohema" garsai. Kad įgyvendintų šį projektą, Londone kurianti režisierė Dalia Ibelhauptaitė, mados kūrėjas Juozas Statkevičius ir dirigentas Gintaras Rinkevičius subūrė Londono, Sankt Peterburgo ir kitose pasaulio scenose dirbančius jaunosios kartos lietuvių talentus.

Pagrindinius vaidmenis naujajame "Bohemos" pastatyme atliks Vokietijoje, Suomijoje, Didžiojoje Britanijoje dirbantis dainininkas Edgaras Montvidas, operoje "Žydė" sužibėjusi Irenos Milkevičiūtės auklėtinė Joana Gedmintaitė, Maskvos didžiajame teatre debiutavęs Dainius Stumbras ir "Traviatos" puošmena praėjusiais metais tapusi Asmik Grigorian. Spektaklyje vaidmenis taip pat kurs kiti iškilūs, namuose ir svetur pažįstami jaunieji lietuvių operos atlikėjai – Laimonas Pautienius, Egidijus Dauskurdis, Sandra Janušaitė, Arūnas Malikėnas.

"Šis projektas lietuviškoje scenoje pristatys vieną iš populiariausių kada nors sukurtų operų pasaulyje, o bendras naujosios kartos žvaigždžių darbas – pasaulines operos tendencijas", – teigė režisierė, viena projekto sumanytojų Dalia Ibelhauptaitė. Jos teigimu, simboliška, kad "Bohemai" suburtas jaunų, po pasaulio scenas išsibarsčiusių kūrėjų kolektyvas – tai istorija apie jaunystę, džiaugsmą ir liūdesį, apie meilę ir vienišumą. "Ypač svarbu tai, kad statydami šį kūrinį Vilniaus kongresų rūmuose, turime absoliučią kūrybinę laisvę, o bendradarbiavimas su projekto mecenatais leidžia laisvai rinktis reikalingiausias menines priemones, suburti itin profesionalią kūrėjų grupę", – pasakojo D. Ibelhauptaitė.

Romeo ir Džuljetos istorijai nemirtingumu prilygstantis G. Puccini šedevras Vilniuje statomas praėjus 110 metų po pasaulinės "Bohemos" premjeros, kuri įvyko 1896-aisiais Turine, Italijoje. Ši opera Vilniaus kongresų rūmuose bus rodoma septynis kartus – spalio 25, 27, 29, 30 ir gruodžio 26, 28 bei 30 dienomis. Bilietai nuo rugpjūčio 16 d. platinami per "bilietai.lt" sistemą ir Vilniaus kongresų rūmų kasoje.

"Bohema" – ne pirmas bendras trijų garsių Lietuvos menininkų darbas. Savitu braižu išsiskiriantį D. Ibelhauptaitės, J. Statkevičiaus ir G. Rinkevičiaus kūrybinį tandemą publika jau pažįsta iš G. Verdi operų "Kaukių balius" ir "Likimo galia" bei R. Leoncavallo "Pajacų" pastatymų.

Didingas himnas meilei daugiausia kuriamas privačių rėmėjų lėšomis.

LVSO inf.