Teatras

Vilniaus mažasis teatras Maskvoje

kronika

iliustracija
"Trys seserys"
D. Matvejevo nuotr.

Vos porą savaičių paatostogavęs Vilniaus mažasis teatras intensyviai ruošiasi svarbioms gastrolėms Maskvoje. Liepos 24–30 d. Majakovskio teatre rodomi penki Rimo Tumino režisuoti spektakliai: A. Čechovo "Vyšnių sodas" ir "Trys seserys", M. Lermontovo "Maskaradas", S. Becketto "Belaukiant Godo" ir M. Ivaškevičiaus "Madagaskaras". Tai pirmas tokio masto lietuvių teatro pristatymas Rusijos sostinėje per pastaruosius 25 metus. Pagrindinis gastrolių iniciatorius ir organizatorius – Liudmilos Gurčenko muzikos ir teatro centras. Tarp kitų organizatorių ir rėmėjų – Lietuvos kultūros ministerija, Lietuvos ambasada Rusijoje, Rusijos federalinė kultūros ir kinematografijos agentūra ir Maskvos kultūros komitetas.

Šis įvykis iš anksto sulaukė itin didelio Rusijos žiniasklaidos dėmesio, nes, anot žurnalistų, lietuvių teatras Rusijoje ypač vertinamas. Intrigą kursto ir tai, kad du Rimo Tumino skirtinguose Maskvos teatruose pastatyti spektakliai – N. Gogolio "Revizorius" ir "Vaidiname Schillerį" pagal F. Schillerio "Mariją Stiuart", pelnęs "Žuvėdros" apdovanojimą už geriausią sezono spektaklį, – buvo sukėlę audringų diskusijų.

1999 m. Vilniaus mažojo teatro "Maskaradas" buvo įvertintas "Auksine kauke" už geriausią Rusijoje parodytą užsienio spektaklį. 2000 m. Tuminas apdovanotas Rusijos valstybine premija už indėlį į Rusijos literatūrą ir meną.

Grįžęs iš Maskvos Vilniaus mažasis teatras pradės ruoštis naujam sezonui, jis žada būti itin įdomus ir turiningas.

VMT inf.