Muzika

Mozarto jubiliejaus šventė

anonsai

Liepos 30 d. "Kristupo vasaros festivalis" klasikinės muzikos mėgėjams žada grandiozinę šventę. Ji skirta paminėti didžiojo klasiko Wolfgango Amadeaus Mozarto jubiliejų. Programoje numatyti du šio kompozitoriaus kūriniai – Simfonija Nr. 29 ir Didžiosios mišios c-moll.

Simfonija Nr. 29 – viena garsiausių Mozarto partitūrų. Kompozitorius šią simfoniją sukūrė būdamas vos aštuoniolikos metų, tačiau tai – jau brandus opusas, pasižymintis išbaigtumu ir sudėtingumu. Sukurta tradicinei kamerinio orkestro sudėčiai, simfonija nestokoja novatoriškų tai epochai efektų, rafinuotumo ir žavaus spalvingumo. Ji kupina genialių melodijų, mocartiško emocionalumo, minčių skaidrumo ir tobulos klasikinės harmonijos.

Didžiosios mišios c-moll apgaubtos paslaptimi ne mažiau negu mistinis Requiem... Iki 1983 m. kompozitorius nekūrė religinės muzikos ir nebaigė pradėtų kurti Didžiųjų mišių... Muzikoje girdima mocartiška šviesa, tačiau vyrauja dramatinis ir filosofinis pradai, tolimi tokiam pažįstamam galantiškajam Vienos klasiko stiliui. Atlikti šią dievišką muziką Šv. Kotrynos bažnyčios scenoje susitiks daugiau kaip šimtas atlikėjų iš Vokietijos ir Lietuvos.

Vienas atlikėjų – Duisburgo filharmonijos choras. Kolektyvas gyvuoja jau 150 metų. Tai didžiausias choras Reino metropolyje, jungiantis 120 dainininkų. Plačiame choro repertuare – visų epochų šedevrai. Choro kūrybinė veikla ypač pagyvėjo, kai jam ėmėsi vadovauti (nuo 2003 m.) Marcusas Strümpe. Pastaruoju metu choras nuolat atnaujina repertuarą, ruošia sudėtingus, monumentalius kūrinius. Dirigentas dažnai įtraukia į choro programas retai skambančius, nepelnytai pamirštus opusus. Strümpe ne tik vadovauja Duisburgo filharmonijos chorui, bet ir dažnai veda chorų bei dirigavimo meistriškumo kursus.

Moterų solo partijas atliks dvi žavios jaunos Kelno universiteto absolventės: sopranas Alexandra Leisse, atradusi dainininkės talentą po ilgų istorijos, orientalistikos mokslų ir prancūzų kalbos studijų, ir mecosopranas Raminta Babickaitė, emigravusi į Vokietiją vos baigusi Lietuvos muzikos ir teatro akademiją ir šiuo metu sėkmingai žengianti pirmuosius ryžtingus žingsnius Europos scenose. Vyriški balsai – puikiai žinomas publikai Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro tenoras Audrius Rubežius ir ypač gausiai koncertuojantis Ignas Misiūra, beveik nepakeičiamas instrumentinių-vokalinių opusų boso partijų atlikėjas Lietuvoje ir užsienyje.

Šv. Kristoforo kamerinis orkestras vėl pasirodys publikai kupinas kūrybinės energijos ir ryžto dovanoti mums gražiausią pasaulio muziką. Šį kartą – Mozarto šedevrus, kurie nuolat išlieka gaivūs, nuolat jaudina ir kelia virš kasdienybės.

Parengta pagal festivalio inf.