Kinas

Savaitės filmai

gegužės 26–birželio 4

Da Vinčio kodas **

Dovanėlė Dano Browno bestselerio gerbėjams – pakankamai tiksliai ir kruopščiai į filmą perkeltas romanas – jau sukėlė religinių sluoksnių nepasitenkinimą. Amerikiečių mokslininkas Robertas Lengdonas (Tomas Hanksas), regis, netikėtai pats sau įmena vieną didžiausių krikščionybės mįslių. Jam padeda ir trukdo internacionalinė seklių, policininkų, muziejininkų ir klero atstovų komanda, vaidinama Audrey Tautou, Iano McKelleno, Jeano Reno, Paulo Bettany. Šiuo Rono Howardo filmu atidarytas šiųmetis Kanų kino festivalis (JAV, 2006). (Vilnius, Kaunas, Šiauliai, Panevėžys, Marijampolė)

Faktotumas ***

Norvegų režisierius Bentas Hameris yra vienas iš daugelio amerikiečių rašytojo Charleso Bukowskio talento gerbėjų, kuriems rašytojas jau seniai tapo kultine asmenybe. Filmas sukurtas pagal autobiografinį Bukowskio romaną ir kitus jo kūrinius. Pagrindinis filmo herojus rašytojas Činaskis (Bukowskio alter ego) nuolat keičia darbus, jo alkoholizmas yra ir visų jo nelaimių, ir įkvėpimo šaltinis. Režisierius akivaizdžiai vengia natūralizmo bei autodestrukcijos idealizavimo ir sukuria netikėto lyrizmo prisodrintą filmą, teigiantį, kad kūryba verčia išsižadėti visko, net meilės. Pagrindinius vaidmenis filme sukūrė Mattas Dillonas, Lili Taylor, Marisa Tomei (Norvegija, JAV, 2005). (Vilnius)

Lankas ***

Lietuvos žiūrovų numylėtinio – Pietų Korėjos režisieriaus Kim Ki-duko naujojo filmo herojai yra senis (Jeong Seong-hwang) ir jauna mergina (Han Yeo-reum), kurią senis pagrobė dar vaiką. Jie gyvena atviroje jūroje plaukiančiame laive. Senis laukia, kada merginai sukaks šešiolika ir jis galės ją vesti. Kartą laive pasirodo žvejai, kartu su jais ir studentas. Jis nori pasiimti merginą su savimi. Tačiau ar senis susitaikys su praradimu? Šis filmas išsaugojo režisieriui būdingą minimalistinę estetiką ir grožio sampratą (P. Korėja, Japonija, 2005). (Vilnius)

Lemiamas taškas ****

Buvęs tenisininkas Krisas (Jonathan Rhys Meyers) įsidarbina treneriu aukštuomenės klube. Išnaudodamas įgytas pažintis jis siekia karjeros. Krisui pasiseka atverti įtakingo Londono Sičio finansininko ir turtuolio (Brian Cox) namų duris bei užkariauti jo dukters Chlojos (Emily Mortimer) širdį. Atmosfera ima tirštėti, kai Krisas užmezga romaną su buvusia žmonos brolio drauge – seksualia amerikiete Nola (Scarlett Johansson). Prasideda išdavysčių, nutylėjimų, paslėptų aistrų žaidimas… Naujas garsaus amerikiečių režisieriaus Woody Alleno ("Išnarstytas Haris", "Visi kalba, kad tave myliu", "Melinda ir Melinda") kūrinys neprimena ankstesnių jo filmų. Režisierius bando visais būdais suklaidinti žiūrovus ir tai jam pavyksta. Jų laukia gana ironiška pabaiga ir didelė pesimizmo dozė (D. Britanija, JAV, Liuksemburgas, 2005). (Vilnius)

Matadoras ***

Džiulianas Noblas (Pierce Brosnan) yra samdomas žudikas. Lankydamasis Meksikoje, kur turi įvykdyti vieną užsakymą, jis patiria rimtą krizę. Netikėtai į pagalbą Džiulianui ateina visiškai paprastas žmogus – vedęs verslininkas (Greg Kinnear) iš Denverio. Atsitiktinio dviejų visiškai skirtingų žmonių susitikimo padariniai bus netikėti ne tik jiems patiems. Ironiškoje Richardo Shepardo komedijoje taip pat vaidina Arlin Miller, Hope Davis (JAV, 2005). (Vilnius)

Neįmanoma misija 3 **

Slaptasis agentas Etanas Hantas (Tom Cruise) turi susigrumti su didžiausiu nusikaltėliu Ovenu Davianu (Philip Seymour Hoffman) – naujausių technologijų ginklų prekeiviu. Šis neturintis jokių sąžinės skrupulų tipas gali tiekti ir niekam neprieinamą informaciją. J.J. Abramso sukurtame garsių filmų tęsinyje taip pat vaidina Vingas Rhamesas, Laurence’as Fishburne’as, Billy Crudupas, Michelle Monaghan, Jonathanas Rhys-Meyersas (JAV, 2006). (Vilnius, Kaunas, Šiauliai)

V – tai vendeta ***

Jauną trapią Londono gyventoją Ivi (Natalie Portman) iš mirtino pavojaus išgelbsti kaukėtas drąsuolis (Hugo Weaving), visų laikomas teroristu V. Charizmatiškas veikėjas, bet kartu ir patyręs, klastingas intrigantas V rengia sąmokslą: po dviejų tobulai suplanuotų sprogimų jis pradeda kontroliuoti radijo dažnius ir skatina tautiečius maištauti prieš tironiją. Kulminacinę sąmokslo, kurio tikslas sugrąžinti žiaurumo ir korupcijos apimtai visuomenei laisvę ir teisingumą, akimirką Ivi netikėtai tampa V bendražyge… Filmo scenaristai Larry ir Andy Wachowskiai ("Matrica") rėmėsi Alano Moore’o komiksu, kuris išpopuliarėjo 9-ajame dešimtmetyje ir ženkliai paveikė žanro raidą. Režisieriaus Jameso McTeigue filme taip pat vaidina Johnas Hurtas, Stephenas Rea, Stephenas Frey, Rupertas Gravesas (JAV, Vokietija, 2005). (Vilnius)