Teatras

Mažasis teatras – mažiesiems žiūrovams

kronika

Gegužės 28 d., jau po oficialaus sezono uždarymo, 11 val. 30 min. Vilniaus mažasis teatras sukvies pačius mažiausius žiūrovus. Čia spektaklį "Dangus griūva" rodys ankstyvojo meninio ugdymo mokyklėlės "Strazdanėlės" artistai – vaikučiai nuo 3 mėnesių iki 5 metų.

Šis spektaklis – tai antroji "Strazdanėlių" projekto "Žaidžiame pasaką" dalis. Jame dalyvauja net 60 mažųjų artistų, aktyviai į muzikinį veiksmą įsitraukia ir jų mamytės bei tėveliai. Pasaką seka ir dainuoja dainininkė Veronika Povilionienė. Mažiesiems talkina šiuolaikinio baleto studijos "Allegro" šokėjos (vadovė Neringa Kirklienė).

"Kaip vaikai girdi kalbą, nors nesupranta žodžių, taip ir muzikos pasaulį jie atranda tik nuolat girdėdami pačią įvairiausią muziką, dalyvaudami muzikinėje veikloje. Ankstyvas meninis ugdymas padeda vaikams įgyti ne tik meninių, bet ir bendravimo įgūdžių", – įsitikinusi projekto "Žaidžiame pasaką" autorė Sonata Latvėnaitė.

Vilniaus mažojo teatro aktorės ir "Strazdanėlių" pedagogės Gintarės Latvėnaitės režisuota muzikinė pasakos versija grindžiama liaudies dainomis, žaidimais ir smulkiąja tautosaka, originalia kūryba. Spektaklį apipavidalino Petras Kričena ir Sonata Latvėnaitė, kostiumų dailininkės – Rita Šukytė ir Rita Kosmauskienė.

Kitą sezoną Vilniaus mažasis teatras pagaliau liausis buvęs teatru tik suaugusiems ir į repertuarą įtrauks net du spektaklius skirtingų amžiaus grupių vaikams. Jie bus rodomi sekmadienio rytais ir popietėmis.

VMT ir "Strazdanėlių" inf.