Savaitė

Šv. Kristoforo orkestro koncertas "Italai Olandijoje"

anonsai

Kovo 25 d. 19 val. Vilniaus rotušėje išgirsime intriguojančią, naują Šv. Kristoforo kamerinio orkestro programą, pavadintą "Italai Olandijoje". Koncerte skambės ilgą laiką Olandijoje gyvenusio italo Pietro Locatelli (1695–1764) kūryba, bus pristatyti italų tekstais muziką rašančių olandų kompozitorių Ronaldo Fordo (g. 1959) ir Roberto Heppenerio (g. 1925) bei šiuo metu Olandijoje gyvenančio italo Luca Lombardi (g. 1945) opusai. Taip pat išgirsime vieną Koncertą iš olando Unico van Wassenaerio (1692–1766) opuso Concerti armonici – jo autorystė iki pat 1979 m. buvo priskiriama italui Giovanni Batistai Pergolesi (kompozitorius drovėjosi pasirašinėti savo vardu). Koncerte skambės ir Igorio Stravinskio (1882–1971) siuita "Pulčinela", kurioje panaudota tema iš Concerto armonico Nr. 2, autoriaus, žinoma, laikyta itališka.

Olandų kompozitoriai, semdamiesi inspiracijų iš itališkosios literatūros, negalėjo apsieiti be vokalo – instrumento, kuris italų muzikai yra būdingiausias ir natūraliausias. Drauge su Šv. Kristoforo orkestru koncerte muzikuosiančiai olandų dainininkei Manon Heijne ypač artima tautiečių šiuolaikinė muzika. Ji baigė Karališkąją Hagos konservatoriją su pagyrimu ir jau yra sukaupusi nemenką koncertinę patirtį, įvairiose Europos šalyse pristatydama būtent šiuolaikinę muziką.

Dirigento pultą šį kartą Šv. Kristoforo kamerinio orkestro vadovas Donatas Katkus užleis tarptautinių konkursų laimėtojui, aktyviai koncertuojančiam ir dėstančiam Miunsterio aukštojoje mokykloje (Vokietija) olandui René Gulikersui. Jis gastroliavo daugybėje pasaulio šalių, dirbo su Maskvos, Nyderlandų filharmonijos ir kitais orkestrais. Šv. Kristoforo orkestras su juo koncertuos pirmą kartą.

Šv. Kristoforo orkestro inf.