Muzika

Šv. Kristoforo kamerinio orkestro gimtadienis

anonsai

iliustracija
M. Raškovskio nuotr.

Kamerinio orkestro muzikavimo tradicijas jautriai ir spalvingai puoselėjantis Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras vasario 24 d. švenčia savo dvyliktąjį gimtadienį. Ta proga 19 val. Vilniaus rotušėje vyks šventinis muzikos vakaras.

Šv. Kristoforo kamerinis orkestras – vienas pagrindinių ir aktyviausių kamerinės muzikos atlikėjų Lietuvoje. Kasmet orkestras surengia apie 80 koncertų, paruošia apie 15 įvairių įdomių programų.

Kolektyvas, nuo pat pirmųjų savo gyvavimo dienų vadovaujamas maestro Donato Katkaus, niekad neapsiribojo populiaraus klasikinio repertuaro propagavimu. Aktyvi orkestro veikla dažnai provokuoja mintį, kad orkestras vykdo išskirtinę misiją – parodyti klausytojui, kiek daug gražios muzikos yra sukurta ir kokių nuostabių solistų yra plačiame pasaulyje.

Ne išimtis bus ir gimtadienio proga rengiamas koncertas. Čia Šv. Kristoforo orkestras ketina nudžiuginti klausytojus ir "patikrinta" klasika (C.Ph.E. Bach, W.A. Mozart), ir intriguojančiais XX bei XXI amžių opusais (H.W. Henze, J. Širvinskas). Tikimasi, kad klausytojus pamalonins ir kūrinių atlikimo kokybė, o ją turėtų užtikrinti orkestro profesionalumas ir solistai: gan dažna Lietuvos scenų viešnia, žymi Vokietijos arfininkė profesorė Florence Sitruk, talentingas jaunas pianistas, beveik Šv. Kristoforo orkestro bendraamžis Paulius Anderssonas ir pagrindinis Berlyno simfoninio orkestro fleitininkas Gergely Bodoky.

Šventine programa orkestras pažymės ne tik savo susikūrimo metines, bet ir W.A. Mozarto 250-ąjį gimtadienį. Tad interpretuodami šio genijaus koncertus fortepijonui ir arfai su fleita bei "rungtyniaudami" su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru solistai turės galimybę pademonstruoti savo įspūdingą virtuoziškumą ir klasicistinio stiliaus pajautą.

"7MD" inf.