Kinas

Savaitės filmai

sausio 20–29

Dienos sargyba **

Populiaraus rusų fantasy filmo "Nakties sargyba" tęsinys, sukurtas pagal Sergejaus Lukjanenkos romaną. … Antonas Gorodeckis (Konstantinas Chabenskis) yra Šviesos magas, kovojantis su blogiu. Tačiau jo miestas vis labiau pasiduoda tamsos valdovų įtakai, į blogio rankas patenka ir Antono sūnus. Tėvas pasiryžta gelbėti sūnų ir surasti magišką raktą į sūnaus laisvę. Ir šis Timuro Bekmambetovo filmas pasižymi gausiais specialiaisiais efektais bei gerų, populiarių aktorių ansambliu – taip pat vaidina Aleksejus Čadovas ("Kova su šešėliu"), Goša Kucenka ("Antikileris"), Igoris Lifanovas, Valerijus Zolotuchinas ir knygos autorius Sergejus Lukjanenka, tad nenuostabu, kad per pirmas rodymo dienas Rusijoje jis sumušė visus pelningumo rekordus (Rusija, 2006). (Vilnius, Šiauliai)

Domino **

Tony Scotto biografinio filmo herojė yra 7-ojo dešimtmečio britų kino žvaigždės Laurence’o Harvey (beje, kilusio iš Lietuvos) dukra Domino. Ji, kaip ir motina, galėjo pasirinkti modelio karjerą. Tačiau turtingų tėvų dukra nuo mažens pasižymėjo temperamentu ir polinkiu į avantiūras. Prie to pridėjus aistrą narkotikams tampa aišku, kodėl gražuolė pasirinko… vieno Amerikos didmiesčio nusikaltėlių gaudytojos karjerą. Vieną dieną ji aptikta negyva savo namuose. Kas kaltas – narkotikai, neviltis, per anksti išeikvotos jėgos? Pagrindinius vaidmenis filme kuria Keira Knightley, Lucy Liu, Mickey Rourke’as, Mena Suvari, Christopheris Walkenas (JAV, Prancuzija, 2005). (Vilnius, Klaipėda)

Ištikimasis sodininkas ***

Dievo ir žmonių apleistame šiaurės Kenijos rajone aptiktas žiauriai nužudytos britų antiglobalistės gražuolės Tesos (Rachel Weisz) lavonas. Pagrindinis įtariamasis yra jos kelionės draugas, juodaodis gydytojas, kuris dingo be žinios. Žiniasklaida tvirtina, kad nėščia Tesa buvo jo meilužė. Britų ambasados darbuotojai Sendis Vudrou (Danny Huston) ir seras Bernardas Pelegrinas (Bill Nighy) buvo įsitikinę, kad jų bendradarbis – neambicingas flegmatikas Džastinas (Ralph Fiennes) – paliks jiems spręsti su žmonos mirtimi susijusias problemas. Tačiau jie labai klydo. Džastinas pradeda savo asmeninį tyrimą ir išsiaiškina, kad Tesos mirtis turėjo nuslėpti jos atskleistos farmacijos koncernų nusikalstamos veiklos įrodymus. Tačiau artėdamas prie tiesos, Džastinas neišvengiamai artėja ir prie savo mirties… Filmą pagal britų šnipų romano meistro Johno Le Carré romaną sukūrė brazilų režisierius Fernando Meirellesas, prieš tai išgarsėjęs juosta "Dievų miestas" (JAV, D. Britanija, 2005). (Vilnius)

King Kongas ***

1933-ieji. Kaip ir daugelis Niujorko gyventojų Didžiosios depresijos metais, aktorė Enė Derou netenka darbo. Kai išalkusi ji bando pavogti obuolį iš gatvės prekiautojo, merginą tiesiogine to žodžio prasme išgelbsti kinematografininkas Karlas. Šis režisierius ir nuotykių ieškotojas pats ką tik iš po prodiuserių nosies pavogė vienintelę savo nebaigto filmo kopiją. Jis viliasi užbaigti savo gyvenimo filmą, bet iki dienos pabaigos turi surinkti filmavimo grupę ir patekti į garlaivį "S.S. Venture". Karlas yra įsitikinęs, kad kažkur vandenyne jo laukia šviesi ateitis. Jis tikisi užfiksuoti kino juostoje legendinę vietą – Kaukolės salą. Naujosios Zelandijos režisieriaus Peterio Jacksono ("Žiedų valdovas") filme pagrindinius vaidmenis sukūrė Naomi Watts, Jackas Blackas, Adrienas Brody, Andy Serkisas, Jamie Bellas, Thomas Kretschmannas (Naujoji Zelandija, JAV, 2005). (Vilnius, Kaunas, Panevėžys, Marijampolė)

Mano geriausias meilužis **

Vyro palikta Rafi (Uma Thurman) jaučia sparčiai tiksintį savo biologinį laikrodį. Ji nuolat konsultuojasi pas psichoanalitikę Lizą (Meryl Streep), o šioji liepia Rafi pradėti lankytis pasimatymuose. Kažin, ar Rafi galėjo įsivaizduoti, kad pamils daug už save jaunesnį vyrą. Kažin, ar Liza galėjo įsivaizduoti, kad Rafi pradės susitikinėti su jos sūnumi (Bryan Greenberg). Tačiau kol to dar nežino, Liza jaudinasi, kad sūnaus meilužė nėra žydė… Beno Youngerio komedijoje į šį meilės ir tautinių prietarų sūkurį patenka ir Jono Abrahamso, Adrianos Biasi herojai (JAV, 2005). (Vilnius)

Oliveris Tvistas ***

… Našlaičiui Oliveriui nusibosta dirbti bjauriam ponui Bambliui ir jis nusprendžia ieškoti laimės Londone. Čia jį užverbuoja į mažamečių vagių gaują, kurią kieta ranka valdo niekšas Feiginas (Ben Kingsley). Netrukus berniuką suima. Laimei, jis sutinka geradarį poną Bronlou, šis nuoširdžiai padeda Oliveriui. Tačiau Feiginas ir jo žmonės padarys viską, kad atgautų Oliverį, nes šis gerai žino visus jų tamsius darbelius. Romanas Polanskis visada kūrė aukščiausio lygio ekranizacijas – pakanka prisiminti kad ir "Rozmari kūdikį", "Tesę" ar "Pianistą". Režisierius tvirtina, kad Charleso Dickenso romaną mėgsta nuo mažumės ir filmą skyrė savo vaikams. Naujoji romano ekranizacija pasižymi klasikiniu skaidrumu ir politiniu korektiškumu, ji ištikima kūriniui ir XIX a. Londonui, kurį įtikinamai "suvaidino" Praha (D. Britanija, Čekija, Prancūzija, 2005). (Vilnius)