Kinas

Savaitės filmai

gruodžio 23–sausio 1

Haris Poteris ir ugnies taurė ***

Ketvirtoji Hario Poterio nuotykių dalis atrodo paslaptingesnė ir baisesnė už kitas. Blogasis magas Voldemortas rengiasi grįžti. Jis nori įgyti žmogaus pavidalą, o tam jam reikia trijų Hario kraujo lašų. Hogvarte vyksta pasirengimas konkursui, kuriame susigrums dviejų Europos magijos mokyklų vyresniųjų klasių mokiniai. Ugnies taurė pasirinks Harį atstovauti mokyklai. Tačiau jis turi ir kiekvienam paaugliui būdingų problemų – nežino, ką pakviesti į kalėdinį pobūvį. Kartu su senais pažįstamais Danieliu Radcliffu (Haris Poteris), Emmy Watson (Hermiona), Rupertu Grintu (Ronas) filme vaidina Ralphas Fiennesas (lordas Voldemortas), Miranda Richardson (žurnalistė). Naujuosius Hario Poterio nuotykius režisavo filmu "Ketverios vestuvės ir vienerios laidotuvės" išgarsėjęs Mike’as Newellas (JAV, 2005). (Vilnius, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

King Kongas ***

1933-ieji. Kaip ir daugelis Niujorko gyventojų Didžiosios depresijos metais, aktorė Enė Derou netenka darbo. Kai išalkusi ji bando pavogti obuolį iš gatvės prekiautojo, merginą tiesiogine to žodžio prasme išgelbsti kinematografininkas Karlas. Šis režisierius ir nuotykių ieškotojas pats ką tik iš po prodiuserių nosies pavogė vienintelę savo nebaigto filmo kopiją. Jis viliasi užbaigti savo gyvenimo filmą, bet iki dienos pabaigos turi surinkti filmavimo grupę ir patekti į garlaivį "S.S. Venture". Karlas yra įsitikinęs, kad kažkur vandenyne jo laukia šviesi ateitis. Jis tikisi užfiksuoti kino juostoje legendinę vietą – Kaukolės salą. Naujosios Zelandijos režisieriaus Peterio Jacksono ("Žiedų valdovas") filme pagrindinius vaidmenis sukūrė Naomi Watts, Jackas Blackas, Adrienas Brody, Andy Serkisas, Jamie Bellas, Thomas Kretschmannas (Naujoji Zelandija, JAV, 2005). (Vilnius, Klaipėda, Šiauliai)

Manderlis ***

Antroji po "Dogvilio" Larso von Triero trilogijos "U.S. & A." dalis. …JAV Pietūs , 4-asis XX a. dešimtmetis. Sužlugus iliuzijoms, Greisė iš Dogvilio grįžo namo. Tačiau tėvui ir jo draugams gimtosiose vietose vis mažiau vietos. Todėl jie ieško naujų "medžioklės plotų". Kartu su jais keliauja ir Greisė. Sustoję kelyje jie aptinka Manderlį – dvarą, kuriame vergija dar nepanaikinta. Greisė nusprendžia likti Manderlyje, padėti vergams pajusti laisvės skonį ir sulaukti dienos, kai jie surinks pirmąjį derlių. Tačiau Greisės pastangos ir vėl netruks apsisukti prieš ją. Pagrindinį vaidmenį filme sukūrė Bryce Dallas Howard ("Kaimas"), taip pat vaidina Isaachas De Bankole, Willemas Dafoe, Danny Gloveris (Danija, Švedija, 2005). (Vilnius)

Narnijos kronikos: liūtas, burtininkė ir drabužių spinta ***

Keturi vaikai atranda senoje drabužių spintoje duris į Narnijos šalį. Joje gyvena mitinės būtybės ir kalbantys žvėrys. Filmo režisierius ir vienas iš "Šreko" kūrėjų Andrew Adamsonas padarė viską, kad paprieštarautų "Narnijos kronikų" autoriaus C. Lewiso žodžiams, jog vos tik atsiranda kino kamera, vaizduotė miršta (JAV, 2005). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

Pirmas po Dievo **

Dar vienas naujojo rusų kino "blokbasteris" nukelia į 1944 m. rudenį. Buvusioje suomių karinėje bazėje įsikuria rusų povandeniniai laivai. Tarp karininkų – legendinis kapitonas Marininas (jo prototipas – sovietų didvyris Marinesku), kurį Hitleris vadina savo asmeniniu priešu. Marininas (Dmitrijus Orlovas) garsėja ne tik kariniais žygdarbiais, bet ir audringu temperamentu. Tačiau jį nuolat seka saugumiečiai, kuriems įtarimų kelia bajoriška kapitono kilmė. Marininas susižavi gražuole švede (Irina Bjornklund) ir savavališkai pasitraukia iš laivo… Marininui nutikusią istoriją režisierius Vasilijus Čiginskis pasakoja naivios kapitoną įsimylėjusios Tanios (Jelizaveta Bojarskaja) lūpomis. Filme taip pat vaidina Vladimiras Gostiuchinas, Viktoras Suchorukovas, Nina Ruslanova (Rusija, 2005). (Vilnius, Klaipėda)

Sulaužytos gėlės ****

Po išsiskyrimo su Šere (Julie Delpy) širdžių ėdikas Donas (Bill Murray) laižosi žaizdas, kai gauna anoniminį laišką nuo vienos iš savo buvusių meilužių. Moteris jam praneša, kad Donas turi devyniolikmetį sūnų. Geriausias Dono draugas, o kartu ir detektyvas mėgėjas Vinstonas (Jeffrey Wright) įtikina herojų ieškoti atsakymo į mįslę pas buvusias meiles. Iš gausių savo gyvenimo moterų Donas išsirenka kelias, kurios labiausiai tiktų į motinas… Šiemet Kanų festivalio žiuri prizu apdovanotame kultinio amerikiečių režisieriaus Jimo Jarmuscho filme taip pat vaidina Frances Conroy, Jessica Lange, Sharon Stone ir Tilda Swinton (JAV, 2005). (Vilnius)