Kinas

Minint Irenos Jasiūnaitės jubiliejų

"Žmonės išeina, bet lieka jų darbai, o svarbiausia – prisiminimai," – kalbėjo  muzikologė Ona Narbutienė. Spalio 16-osios popietę į Vilniaus Rotušės salę ji ir subūrė visus, pažįstančius, mylinčius ir gerbiančius mūsų Operos ir baleto teatro solistę Ireną Jasiūnaitę. Tą dieną čia buvo minimas gražus dainininkės jubiliejus – 80 metų sukaktis.

Irena Jasiūnaitė teatre praleido net 32 savo gyvenimo metus ir sukūrė 52 mecosoprano vaidmenis. Tarp jų – Mirta, Marta, Amneris, Eboli, Ulrika, Marina, Liubaša, Zybelis, Santuca ir kiti, o svarbiausias, žinoma, Karmen. Jį solistė atliko net 100 kartų. Karmen vaidmuo Irenai buvęs vienas iš didžiųjų tikslų, tad iki šiol jis išliko brangiausias.

Vakaro vedėjos Onos Narbutienės kalbinama dainininkė mielai dalijosi savo įspūdingiausiais prisiminimais apie išsipildžiusias svajones, teatre patirtus išgyvenimus. Ir jos pasakojime skambėjo pakylėto džiugesio ir nostalgijos gaida...

Apie Irenos Jasiūnaitės profesinį pašaukimą, neeilinius sugebėjimus bei darbą scenoje pasakojo ir vakaro svečiai. Dirigentas Vytautas Viržonis ir režisierius Eligijus Domarkas džiaugėsi galėję dirbti su šia puikia dainininke, kuri garsėjo ir geros artistės talentu. Šiltais žodžiais solistę apibėrė ir buvusi jos bendradarbė televizijos režisierė Julija Adamkevičienė.

Svarbus vakaro momentas buvo ką tik išleistos Jūratės Vyliūtės knygos "Carmen dienoraščiai" pristatymas. Tad galime pasidžiaugti, kad garbaus jubiliejaus sulaukusi dainininkė savo rankose jau turi įamžintą savo pačios gyvenimo istoriją.

Taip pat renginio metu rodytuose videoįrašuose susirinkusi publika galėjo išvysti ir išgirsti Irenos Jasiūnaitės atliekamas operų arijas. Gražūs atsiminimai ir muzikiniai intarpai sukūrė jaukią ir šventišką atmosferą. Jubiliatei skirtų šiltų šypsenų, gėlių ir aplodismentų tą vakarą tikrai netrūko.

Milda Čiučiulkaitė