Kinas

Tarptautinis animacinių filmų festivalis "Tindirindis"

anonsai

iliustracija

Spalio 24–30 d. Vilniuje vyks jau tradiciniu tapęs Tarptautinis animacinių filmų festivalis "Tindirindis". Jo programoje – garsiausi pastarųjų metų animaciniai filmai, sukurti įvairiose pasaulio šalyse, naujų lietuvių animatorių filmų premjeros, garsių kūrėjų retrospektyvos, geriausi studentų filmai, animacinio kino kūrėjų kūrybinės dirbtuvės ir seminarai, susitikimai su žiūrovais, konferencija ir apskritas stalas tema "Animacijos plėtra, vystymasis ir naujosios technologijos".

Gausios konkursinės festivalio peržiūros, kurios vyks kino teatre "Coca-Cola Plaza", pristatys filmus iš įvairių pasaulio šalių – Australijos, Japonijos, Airijos, Rusijos ir kt. Festivalio rengėjai didžiuojasi galėdami pristatyti vieno svarbiausių pasaulyje Anesi animacinių filmų festivalio laureatus ir šiemet "Oskaru" apdovanotą amerikiečio Billo Plimptono filmą "Sarginis šuo". Dauguma konkursinių filmų jau pabuvojo ne viename festivalyje ir pelnė ne vieną prizą.

Svarbi festivalio programos dalis – lietuvių kūrėjų filmų premjeros. Žiūrovai pamatys naujus animacinius filmus, tarp jų Iljos Bereznicko "Tik nereikia mūsų gąsdinti", Henriko Vaigausko "Gyvenimas yra labai, labai, labai…" , Vitalijaus Suchockio "Vitaliana", Jūratės Leikaitės "Užgavėnės", vyks susitikimai su premjerinių filmų autoriais ir jų kūrybinėmis grupėmis.

Tradiciniais tapo ir festivalio rengiami seminarai profesionaliems animacinio kino kūrėjams bei meno mokyklų studentams. Šiemet į Vilnų atvyksta garsūs animacinio kino kūrėjai – lenkų režisierius Piotras Dumala, rusas Aleksandras Tatarskis. Šie kūrėjai – unikalūs, tačiau jų atradimais jau ne vieną dešimtmetį naudojasi visas animacinis kinas. Savo filmų retrospektyvą ir naują pilno metražo filmą "Frenkas ir Vendė" Vilniuje pristatys estų animacinio kino klasikas, vienas originaliausių animacinio kino režisierių Priitas Pärnas. Taip pat bus surengtos jubiliejinės Iljos Bereznicko, Henriko Vaigausko filmų retrospektyvos. Vienas svarbiausių festivalio įvykių – švedų režisierių Uzi ir Lottos Geffenblad pilnametražio animacinio filmo "Tarp spyglių" premjera dalyvaujant filmo autoriams. Žiūrovų dėmesio turėtų sulaukti ir programa "Jaunimas jaunimui", kurią sudaro geriausi studentų darbai iš viso pasaulio. Nuolatinė "Tindirindžio" viešnia rusų animacinio kino žinovė bei kritikė Natalija Lukinych pristatys animacinio kino kūrėjams skirtus dokumentinius filmus "Lėlės ir žmonės".

Plačiau apie festivalio programas skaitykite www.tindirindis.lt.

"Tindirindžio" inf.