Kinas

Berlinalė kviečia jaunuosius kritikus

kronika

Tarptautinio Berlyno kino festivalio "Berlinale Talent Campus", Goethe’s institutas ir Tarptautinė kino kritikų federacija (FIPRESCI) kviečia jaunuosius kino kritikus dalyvauti projekte "The Talent Press". Jaunieji kino kritikai ir kino žurnalistai yra kviečiami rašyti apie 56-ojo tarptautinio Berlyno kino festivalio (2006 m. vasario 9–19 d.) filmus ir dalyvauti "Berlinale Talent Campus" (2006 m. vasario 11–16 d.) renginiuose.

Dalyvauti projekte kviečiami laisvai angliškai kalbantys ir rašantys, ne vyresni kaip 30 metų, savo straipsnius laikraščiuose, kino žurnaluose, tinklalapiuose publikavę kino kritikai ir žurnalistai, įsipareigosiantys rašyti apie 2006 m. Berlyno kino festivalio ir "Talent Campus" filmus bei įvykius. Dalyviams bus apmokėtos kelionės ir viešbučio išlaidos, suteikta galimybė bendradarbiauti su 500 jaunų talentingų kino kūrėjų iš viso pasaulio, susirinkusių į "Berlinale Talent Campus", išgirsti naudingų patarimų iš garsių kino kritikų Peterio Cowie (buvęs "Variety" redaktorius ir daugelio knygų apie kiną autorius), Dereko Malcolmo ("The Guardian"), Oliverio Baumgarteno (vyriausiasis žurnalo "Schnitt" redaktorius) ir kitų. Kasdien rašomos festivalyje parodytų filmų recenzijos arba tekstai apie "Campus" programos įvykius bus aptariami garsių kritikų bei projekto dalyvių.

Paraiškoje turi būti pridėta: Curriculum Vitae ir asmeniniai duomenys (adresas, elektroninio pašto adresas ir pan.), trys originalių straipsnių, kuriuos jūs paskelbėte per pastaruosius dvejus metus, kopijos (jei straipsniai išspausdinti ne anglų kalba, turite pateikti vertimus, įrodančius jūsų anglų kalbos sugebėjimus).

Daugiau informacijos apie projektą rasite: www.berlinale-talentcampus.de. Kontaktinis el.p. adresas: talentpress@berlinale-talentcampus.de. Paraiškos teikiamos iki 2005 m. gruodžio 1 d.

Goethe’s instituto Vilniuje inf.