Kinas

Savaitės filmai

birželio 24–30

Betmenas: pradžia ***

Filme rodomas esminis vieno garsiausių komiksų herojų – Betmeno – tapsmo momentas, kai jaunas Gothamo pleibojus Briusas Veinas (Christian Bale) nusprendžia rasti būdą susidoroti su gimtajame mieste klestinčia korupcija ir blogiu. Pasaulio pakraštyje, kalėjime, Briusą suranda paslaptingos sektos pasiuntinys. Jis padės Briusui paversti kūną tobulu ginklu. Originalių psichologinių trilerių kūrėjas Christopheris Nolanas ("Memento", "Nemiga") pakvietė į filmą daug garsių aktorių – Michaelą Caine’ą, Liamą Neesoną, Morganą Freemaną, Gary Oldmaną (JAV, 2005). (Vilnius, Klaipėda)

Gal tai – meilė **

Jaunuolis ir mergina susipažįsta lėktuvo salone skrisdami iš Los Andželo į Niujorką. Tai, kas iš pradžių atrodė kaip nekalta pažintis, perauga į nepaprastai stiprų jausmą. Tačiau prireiks kelerių metų ir ne vieno susitikimo, kad filmo herojai surastų savo gyvenimo meilę. Pagrindinius vaidmenis Nigelo Cole’o komedijoje sukūrė Amanda Peet ir Ashtonas Kutcheris (JAV, 2005). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

Negyvųjų šnabždesiai *

Pasiturintis architektas Džonatanas (Michael Keaton) neteko mylimos žmonos Anos. Kentėdamas ir negalėdamas nusiraminti jis patiki keistuoliu Raimondu, tvirtinančiu, kad girdi jo mirusią žmoną, nes EVP (elektroninio balso fenomenas) sugeba transliuoti garsus iš ano pasaulio. Raimondas miršta ir su numirėliais intensyviai bendrauti ima pats Džonatanas. Jis gaudo garsus ir pagaliau jam pavyksta susisiekti su Ana. Džonatanas suvokia, kad Ana siunčia jį padėti dar gyviems, bet didelės nelaimės ištiktiems žmonėms. Netrukus jis sulaukia grasinimų, jo paties gyvybei ima grėsti pavojus… Režisierius Geoffrey Saxas, regis, pats susipainiojo savo pasakojamojoje istorijoje, tad galiausiai viskas baigiasi ten, kur baigiasi viskas, – prie kapo duobės. Tačiau žiūrint filmą labiausiai erzina ne tai, o beviltiškos režisieriaus pastangos imituoti garsiųjų japonų siaubo filmų (pvz., "Skambučio") stilių. Taip pat vaidina Deborah Kara Unger, Anna Chandra, Ianas Mc Neice’as (JAV, D. Britanija, Kanada, 2005). (Vilnius)

Ponas ir ponia Smitai ***

Ponas ir ponia Smitai myli vienas kitą. Jie vedę jau šešerius metus, bet akivaizdu, kad jų šeimyniniam gyvenimui kažko stinga. Juk neatsitiktinai jie kreipėsi į psichoanalitiką. Tačiau netrukus jų gyvenimas pasikeis – abu sužinos, ką šešerius metus slėpė vienas nuo kito: kad jų profesija – samdomas žudikas ir kad jie dirba konkuruojančioms firmoms. Prasideda lenktynės su mirtimi, kurios tikrai ištrauks porą iš šeimyninio gyvenimo rutinos. Režisierius Dougas Limanas ("Borno identifikacija") tradicinę holivudinę komediją apie lyčių kovą ir kovų filmą ironiškai išverčia į kitą pusę. Tradicinis sofisticated komedijos žodžių mūšis naujajame filme tampa tikra dvikova, bet tradiciniai kovų filmų kovotojai filme yra ne priešininkai, o partneriai. Pagrindinius vaidmenis grakščiai ir ironiškai suvaidino Bradas Pittas ir Angelina Jolie (JAV, 2005). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

Valstybės patarėjas **

Boriso Akunino romano pagrindu sukurtas filmas pasakoja apie vieną sunkiausių seklio Erasto Fandorino bylų. Fandorinui tenka gaudyti teroristų grupę, kuri žiauriai žudo valdininkus, plėšia bankus ir mėto bombas. Jam padeda iš Sankt Peterburgo atvykęs aukštas policijos valdininkas kunigaikštis Požarskis. Fandorinas įtaria, kad kažkas teroristams išduoda policijos paslaptis. Jo dedukcinis mąstymas bei Rytuose įgyta išmintis ir kovos metodai neapvilia ir šįkart. Filmą sukūręs režisierius Filipas Jankovskis surinko įdomų aktorių ansamblį: Olegas Menšikovas, Konstantinas Chabenskis, Olegas Tabakovas, Fiodoras Bondarčiukas, Oksana Fandera, Marija Mironova, Vladimiras Maškovas… Bet visus juos, ypač Menšikovo Fandoriną, užgožia Požarskis – autoironiškai, bet akivaizdžiai ignoruodamas partnerius jį suvaidino filmo meno vadovas ir prodiuseris Nikita Michalkovas (Rusija, 2005). (Vilnius, Kaunas)

Žvaigždžių karai: epizodas III – sitų kerštas ***

Šiuo filmu režisierius George’as Lucasas užbaigė beveik dvidešimt metų kurtą filmą – dvi trilogijas apie žvaigždžių karus…Praėjo treji metai po siaubingo mūšio Geonozyje. Daug Džedajaus riterių žuvo kovoje su klonais, žlungančią respubliką gindami nuo separatistų. Tačiau Obis Van Kenobis ir jo draugai nesuvokia, kad grėsmė yra arčiau nei jie galvojo, nes sitas atsidūrė respublikos valdžioje. Anakino ir Padmės vedybas pavyko išlaikyti paslaptyje, netrukus iš jų ryšio gims vaikai, kurie turėtų sugrąžinti taiką Visatai…Vaidina Ewan McGregor, Natalie Portman, Samuel L. Jackson (JAV, 2005). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Marijampolė)