Muzika

Vilniuje koncertuos choras iš Kalifornijos

anonsai

Birželio 27 d. 18.30 Vilniaus šv. Kazimiero bažnyčioje įvyks vienintelis Lietuvoje Berklio (Kalifornija) pirmosios presbiterių bažnyčios mišraus choro "The Chancel Choir" koncertas (įėjimas laisvas). Į koncerto programą įtraukta įvairių epochų ir skirtingos stilistikos kūrinių: nuo Renesanso ir baroko (Tomąs Luis de Victoria, Jacob Arcadelt, Giovanni Batista Pergolesi) iki šiuolaikinių autorių (Knuto Nystedto, Ląszló Halmos, Rene Clausseno) kūrinių ir spiričiuelių aranžuočių.

Šis koncertas yra "The Chancel Choir" vasaros gastrolių Europoje dalis. Koncertinės kelionės metu choras dainuos Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir dar keliose kitose Europos šalyse.

"The Chancel Choir" yra vienas iš chorų, susikūrusių prie Berklio pirmosios presbiterių bažnyčios nedideliame Berklio mieste Kalifornijos valstijoje, prie San Francisko. Tai mišrus suaugusiųjų choras, kuriame nuolat dainuoja apie 70 įvairaus amžiaus vyrų ir moterų. Koncerte Vilniuje dalyvaus maždaug 45 choristai.

"Šiais metais, rengdami antrąsias choro gastroles Europoje, siekėme gerokai išplėsti koncertų geografiją. Todėl šį kartą į mūsų koncertinį maršrutą įtraukta ir Lietuva, ir kitos dvi Baltijos šalys. Tikiuosi, pirmoji pažintis bus įdomi ir mums, ir Lietuvos publikai", – sakė "The Chancel Choir" meno vadovas ir dirigentas Mitchellas Covingtonas.

Jis chorui vadovauja nuo 1992 m. ir šiuo metu yra svarbiausias viso muzikinio gyvenimo Berklio pirmojoje presbiterių bažnyčioje organizatorius. 1990 m. baigdamas chorinio dirigavimo studijas Pietų Kalifornijos universitete M. Covingtonas pelnė "Išskirtinio absolvento" apdovanojimą už puikius mokslo rezultatus. Jis yra dirbęs su mišriais, vaikų ir moterų chorais. M. Covingtonas yra vienas iš Amerikos choro dirigentų asociacijos vadovų. Be to, jis yra kompozitorius, skelbia publikacijas spaudoje.

Kelias dešimtis aukštos muzikinės kokybės siekiančių dainininkų vienijantis "The Chancel Choir" pirmąkart gastroliavo Europoje 2001 m. Tuomet surengti keli koncertai Vengrijoje, Čekijoje ir Slovakijoje.

Kolektyvas aktyviai koncertuoja ir JAV: kasmet organizuojami koncertai Kalifornijoje ir kitose valstijose, choro pasirodymuose dalyvauja žymiausi vietiniai atlikėjai.

Kolektyvas kasmet parengia bent po vieną naują koncertinę programą, atlieka daugiausia religinę, bet labai įvairią muziką.

1989 m. "The Chancel Choir" koncertavo atidarant Amerikos choro dirigentų asociacijos kasmetinį suvažiavimą – vieną prestižiškiausių renginių JAV chorinės kultūros sferoje.

D. K.