Muzika

Flamenkiškas džiazas

anonsai

iliustracija
Chick Corea

Po vienuolikos metų į Vilnių grįžta garsusis JAV džiazo pianistas Chickas Corea. Birželio 28 d. 19 val. "Siemens" arenoje Vilniaus festivalio publikai jis koncertuos su grupe "Touchstone": Carles’u Benavent’u (bosinė gitara), Tomu Brechtleinu (būgnai), Jorge’u Pardo (saksofonas ir fleita), Rubemu Dantasu (perkusija).

Dvylikos "Grammy" apdovanojimų laimėtojas, keturis dešimtmečius džiazo scenoje švytintis Chickas Corea yra tikra džiazo legenda, reikšmingų, pažinimo ribas plečiančių muzikinių potyrių skleidėjas, praturtinęs ne vieną XX a. muzikos istorijos enciklopedijų puslapį. Jo naujų muzikos formų paieškos nuolat duoda vaisių – naujų atradimų. Pasak "Wall Street Journal", tai Vienas toliaregiškiausių džiazo pianistų.

Šiuo metu Chickas Corea išgyvena didelį kūrybinį pakilimą. Jis yra suplanavęs poros ateinančių metų koncertinius renginius, kuriuose daug įspūdingų projektų – solo, duetai bei didesnių akustinių, elektrinių ar orkestrinių sudėčių kolektyvų pasirodymai. Neseniai Chickas Corea vėl subūrė įžymiojo "Elektric Band" muzikantus reklaminiam jų naujo albumo "To the Stars" turui, o legendinio Paco de Lucia’os grupės nariai dalyvauja jo projekte "Touchstone", kurį inspiravo flamenkas. Chickas Corea bendradarbiauja ir su savo senu scenos partneriu vokalistu Bobby’u McFerrinu, o 2006 m. liepą numatyta jo naujojo Koncerto fortepijonui ir orkestrui premjera. Kūrinys, kuriame solo partiją atliks pats autorius, skirtas W.A. Mozarto gimimo 250-osioms metinėms.

Chickas Corea su "Touchstone" vėl atsigręžia į ispaniškų įtakų persmelktas savo kompozicijas, kurios sudarė didžiąją dalį džiazo klasika tapusio albumo "Touchstone". Toliau rašydamas šiam nepaprastai kūrybingam kvintetui Chickas Corea tęsia naujų flamenko aspektų paieškas. Įkvėpimo iš savo kastiliškų šaknų Chickas Corea sėmėsi per visą keturių dešimtmečių karjerą. Iš to paties kamieno išaugo ir jo legendinis albumas "Spain".

"Touchstoune" grojama muzika yra aistringa, rafinuota ir virtuoziška, pakelianti etninių įtakų saistomą džiazą į naują lygmenį. Instrumentinę grupės sudėtį koncertuose dažnai papildo džiazo vokalistas Gayle Moranas ir kiti kviestiniai dainininkai, žadantys legendinio Chicko Corea’os 2005–2006 m. pasaulinio turo koncertuose drauge su juo skleisti džiaugsmingą nuotaiką.

LNF inf.