Dailė

Mokytojų namų kurortas

kronika

iliustracija
A. Griškevičienės nuotr.

Vilniaus mokytojų namų galerijoje "Koridorius" veikia Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos paauglių grupės paroda "Paplūdimys". Parodos iniciatorius – Linas Liandzbergis.

Ant ilgo ir tikro koridoriaus sienų – kruopščiai tapyta jūra ir smėlis, nestačiakampės tapybos palmė, skėtis nuo saulės, lėktuvas. O bangos bangelės… kiek darbo į jas įdėta!

Jeigu įsižiūrėčiau į atskirus tapybos darbus, pamatyčiau salą, besimaudančiuosius jūroje ir dar daug ką, bet ne tai svarbiausia. Kalbėti apie pavienius konkrečių autorių darbus nebūtina, nes didžiausią įspūdį parodoje palieka paplūdimio vientisumas ir nuotaika.

Parodos užmanymas ir tapybos darbų, sukabintų į didelį pano, dydžiai žavi psichologine įtaiga ir gebėjimu kurti kitą, kitokią aplinką. Dryžuotas švyturys kampe sustiprina paribio, pakrantės, salos įspūdį.

Smėlio čia nedaug, kai kur jis menkai ištapytas, tačiau intensyvus geltonis neišvengiamai primena atostogas. Net atsitiktinius praeivius ir parodą apžiūrinėjančiuosius norisi pavadinti poilsiautojais.

Šis grupės paauglių kolektyvinis darbas – puiki ir temperamentinga scenografija visų VMN lankytojų kultūriniams maršrutams.

Malvina Jelinskaitė