Teatras

"Ponas K" – žaidimas, virtęs intriguojančia drama

premjeros

Kauno mažajame teatre balandžio 2 ir 3 d. – spektaklio "Ponas K" pagal Davido Gieselmanno pjesę "Ponas Kolpertas" premjera. Spektaklio režisierius – Vytautas Balsys.

Pjesės autorius – sparčiai populiarėjantis vokiečių dramaturgas, spėjęs pelnyti ne vieną apdovanojimą už savo kūrinius.

Spektaklio žanras – socialinis trileris, supynęs tragikomedijos ir dramos elementus. Režisieriaus teigimu, čia yra visko: meilės ir neapykantos, džiaugsmo ir kančios, kūrybos ir griovimo. "Dažnai mes net nenutuokiame, kiek švelniame, pažįstamame žmoguje susikaupę agresijos. Tik tuomet, kai jis iškrečia stulbinantį, netikėtą dalyką, imame kalbėti, jog pažįstamas taip pasielgti negalėjo", – spektaklio potekstę apibūdina V. Balsys.

Spektaklyje nuolat žaidžiami suaugusiųjų žaidimai, priverčiantys nustėrti ir krūptelėti iš netikėtumo. "Ponas K" – tai tarsi užkoduotas amžinas žmogaus noras ieškoti intrigų, jo nuolatinė būtinybė rinktis tarp prieštaringų dalykų.

V. Balsys tvirtina, kad "Ponas K" jo galvoje sukosi ne vienerius metus: "Spektaklio viziją "parsivežiau" iš Vokietijos prieš kelerius metus. Jis klajojo ir po kitus teatrus, kol visiškai manyje subrendo, susisuko lizdą ir išsiveržė".

Režisierius, kalbėdamas apie spektaklio "Ponas K" gimimą, teigia: "Kurdamas aš vadovaujuosi pjese, o ne ją atpasakoju. Akcentuoju tuos dalykus, kurie man atrodo svarbūs. Kai ką išbraukiu, kai ką sugalvoju pats. Tai savotiška mano improvizacija". Pasak V. Balsio, Lietuvos žiūrovui nieko nesako pavadinimas "Ponas Kolpertas". Todėl pastatymą nuspręsta pavadinti taip, kad pačiam teatro gerbėjui dar liktų laisvės improvizuoti. "Raidė "K" gali slėpti daugybę prasmių. Tai domina ir intriguoja", – neabejojo režisierius, kurį išgarsino spektaklis "Katytė P", su malonumu lankomas Lietuvos žiūrovų ir dėmesio susilaukęs Leipcigo "Euro-scene" festivalyje.

Spektaklyje vaidina aktoriai Lina Kaladytė, Asta Steponavičiūtė, Ramūnas Šimukauskas, Audrius Baniūnas, Donatas Šimukauskas, Mindaugas Bertulis, Saulius Bagaliūnas; dailininkė – Inga Kažemėkienė.

Kauno Mažajojo teatro inf.